۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۸
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 83656178
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار قم: اجرا نشدن برخی اسناد قانونی پذیرفتنی نیست

قم-ایرنا- استاندار قم با انتقاد از عدم اجرای برخی اسناد قانونی گفت: این‌که سندی قانونی تصویب شود اما به مرحله اجرا نرسد مساله پذیرفته‌شده‌ای نیست.

بهرام سرمست عصر شنبه در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگ و سلامت استان بیان کرد: اسناد زیادی در زمینه‌های گوناگون تاکنون تدوین و تهیه‌شده اما پس از فرآیندهای تصویب با ضعف در اجرا همراه شده است.

وی با اشاره به سند تحول فرهنگی و اجتماعی قم بیان کرد: تدوین این سند می‌تواند روند کنترل آسیب‌های اجتماعی را به وضع مطلوبی برساند.

وی خاطرنشان کرد: اقدام‌های فرهنگی ازجمله مسائل سهل و ممتنعی بوده که نتیجه بخشی آن به‌مرورزمان مشخص می‌شود.

سرمست عنوان کرد: تصویب سند تحول فرهنگی و اجتماعی یک اقدام مهم و عملیاتی در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: در سند تحول فرهنگی و اجتماعی قم نقش و مسئولیت هرکدام از دستگاه‌های مسئول مشخص و تعریف‌شده است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: برای رفع ابهام در اجرای این سند باید نشست‌های تخصصی در سطح استان ترتیب یابد.

سرمست اظهار داشت: تا زمانی که نظارت و ارزیابی در اجرای اسناد قانونی عملیاتی نشود، سندهای مصوب تکمیل‌نشده و به نتایج موردنظر نائل نمی‌گردد.

استاندار قم بیان کرد: مساله فرهنگ مقوله فرابخشی است و صرفاً یک دستگاه و مجری خاص ندارد و دستگاه‌های مختلف هرکدام به نحوی در آن دخیل می‌باشند.

سرمست گفت: این سند می‌تواند برای استان‌های دیگر هم یک الگو باشد، این سند راهبردی اجتماعی و فرهنگی ظرفیت مطلوبی در بهبود وضعیت آسیب‌های اجتماعی دارد.

در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده که به ریاست استاندار قم برگزار شد، سند تحول فرهنگی و اجتماعی استان تصویب شد و وظایف هر یک از دستگاه‌های اجرایی موردبررسی قرار گرفت.

مردم بزرگ‌ترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی هستند

استاندار قم همچنین امروز در آیین نواختن زنگ انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر، بابیان اهمیت همبستگی و همدلی مردم درصحنه‌های مختلف، گفت: مردم بزرگ‌ترین قدرت و سرمایه نظام جمهوری اسلامی هستند.

سرمست با اشاره به اینکه دو اصل جمهوریت و اسلامیت دو بال پرواز انقلاب است، اظهار کرد: این دو اصل در کنار هم سبب توسعه کشور در حوزه‌های مختلف می‌شود.

وی بابیان سخنانی پیرامون مقدمات شکل‌گیری انقلاب اسلامی، افزود: در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی کشور با عبور از فراز و نشیب‌های متعدد با همدلی مردم درصحنه‌های مختلف پشتیبانی و حمایت ملت از انقلاب اسلامی در مسیر توسعه پیش می‌رود.

سرمست، عداوت‌های دشمنان ایران اسلامی در طول سال‌های گذشته نسبت به‌نظام جمهوری اسلامی را یادآور شد و گفت: اگرچه اقدام تروریستی آمریکا در شهادت سردار سلیمانی و هم‌رزمانش احساسات مردم و مسئولین ایران را جریحه‌دار کرد، اما وحدت و همبستگی مردم در قبال این جنایت در تشییع باشکوه پیکر این شهدا نمود جهانی پیدا کرد و این از برکت و آثار مجاهدت‌های شهدای مقاومت است.

وی به ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره و تصریح کرد: دیدگاه فراجناحی و فراملی و توجه وی به امنیت برای همگان در سراسر جهان، زندگی این شهید بزرگوار سرشار از درس‌های مهم و راهگشا برای نسل جوان و آحاد مردم و مسئولان است.

استاندار قم همچنین حادثه هواپیمایی اکراین و شهادت فرزندان و نخبگان کشور را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: همه مردم با خانواده این عزیزان در سراسر کشور ابراز همدردی نمودند و این نشان از احساس همبستگی مردم با یکدیگر است.

سرمست با تاکید بر برگزاری جشن چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: در طول این سال‌ها تحریم‌های ظالمانه برای به‌زانو درآوردن ملت ایران بیش‌ازپیش بوده است ولی مردم همواره ثابت کرده‌اند در همه حال و در شرایط سخت، پشتیبان نظام و انقلاب هستند و راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن فرصتی برای نمایش این وحدت و همدلی به جهانیان است و در این صورت است که دشمنان از تهدید و تحریم مردم ایران ناامید می‌شوند.

وی با انتقاد از برخی سیاه نمایی‌ها در مورد دستاوردهای نظام و دولت، تصریح کرد: خدمتگزاران واقعی کسانی هستند که با امیدآفرینی و بیان خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در طول سالیان گذشته، افق‌های روشنی برای کشور ترسیم می‌کنند.

استاندار قم بابیان در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری در دوم اسفندماه سال جاری، گفت: حضور پرشکوه و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به‌عنوان صحنه‌ای برای حضور مردم، برترین قدرت انقلاب اسلامی و نماد دموکراسی در ایران است.

وی در خصوص انتخابات و حضور دانش آموزان رای اولی در این انتخابات، گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب به جوانان و بزرگان کشور، توصیه‌ها و تکالیف مهمی برای جوانان در آینده کشور ترسیم‌شده است و با توجه به اینکه مدیران آینده کشور شما نسل جوان هستید، باید از هم‌اکنون با ارتقای بینش علمی و بلوغ و شعور سیاسی خود و جهاد علمی در این زمینه خود را جهت اثرگذاری صحیح در انتخابات و آینده کشور آماده کنید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان در تلاش‌اند تا با اتکا به توان سرمایه‌های ملی و اولویت‌بخشی به توانمندی‌های کشور، آرامش، رفاه و معیشت مردم را تامین کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =