تمهیدات بهداشتی به منظور پیشگیری از ورود کرونا به کشور تشدید شد

بوشهر- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمهیدات بهداشتی به منظور پیشگیری از ورود کرونا به کشور تشدید شده است.

دکتر سعید نمکی شنبه در ویدئوکنفرانسی با هیات رئیسه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خصوص کنترل و مدیریت کرونا ویروس افزود: از زمان اعلام بروز مواردی از کرونای جدید در چین، نیروهای بهداشتی در فرودگاه‌ها و مبادی ورودی از چین مستقر شدند.

وی اضافه کرد: از وزارت امور خارجه خواستیم لغو ویزا برای چینی‌ها اعمال شود و دریافت ویزای شهروندان چین به دریافت کارت تندرستی مقید شود.

نمکی بیان کرد: قدرت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H1N1 کمتر است، اما میزان سرایت بالایی دارد، با این حال تاکنون هیچ موردی از این بیماری در کشور را نداشته‌ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ویروس کرونا در سال ۲۰۰۲ با عنوان سارس، مرگ‌ و میر قابل‌توجهی داشت و در سال ۲۰۱۲ نیز با عنوان مرس از عربستان شایع شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه این استان پروازهای بین‌المللی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس به عسلویه دارد، این دانشگاه تمهیدات لازم از جمله معاینه و طب سنجی را فراهم کرده است.

سعید کشمیری افزود: در زمان حاضر به یک پروتکل برای وحدت رویه تمامی نقاط کشور برای بحث کنترل و پیگیری ورود ویروس کرونا به کشور نیاز است و اطلاع‌رسانی و آموزش از جمله برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص کنترل و پیشگیری از این ویروس است.

وی از تشکیل میزهای از من بپرس با کمک دانشجویان در استان بوشهر خبر داد و گفت: تمهیدات بهداشتی به منظور پیشگیری از ورود کرونا به این استان تشدید شده است.
کشمیری تصریح کرد: در خصوص برنامه‌ریزی برای پیشگیری ورود ویروس کرونا شورای سلامت استان روز یکشنبه در محل استانداری بوشهر تشکیل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =