مرحله دوم طرح مسکن ۳۶ واحدی ولایت در سقز به بهره برادری رسید

سنندج - ایرنا - مرحله دوم طرح مسکن ۳۶ واحدی ولایت با بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در دهه مبارک فجر در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار سقز عصر شنبه در مراسم افتتاح فاز دوم طرح مسکن ۳۶ واحدی ولایت اظهار داشت: در آغاز دومین چهل سالگی انقلاب اسلامی، در پاسداشت خون شهدا و در تداوم راه پر رهرو آنان باید تلاش کنیم که درخت تنومند انقلاب اسلامی را همچنان تنومند و پربار نگه داریم.

کامیل کریمیان افزود: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، طلیعه و نوید بخش تجلی اراده پروردگار برای استقرار حکومتی اسلامی و فرصت بی بدیل برای تشریح موفقیت ها و دستاوردهای نهضتی مردمی و الهی و تاریخ ساز است که در سایه اعتقاد به احکام و شریعت اسلامی به پیروزی رسید.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی در چهل یکمین سال عمر باشکوه خود قرار دارد، گرچه دشمنان گمانه های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان امیدوارانه آن را در گذر از چالش ها و به دست آوردن پیشرفت های خیره کننده همواره سربلند دیده اند.

وی افزود: حوادث اخیر در منطقه از جمله شهادت سردار سلیمانی نشان داد که دشمنان تا دندان مسلح همچنان مانع توسعه انقلاب اسلامی شده و از گسترش تفکر ایران اسلامی هراس دارند.

فرماندار ویژه سقز با تاکید بر اینکه برنامه‌های این ایام الله همزمان با سراسر کشور با شور و هیجان منحصر به فرد در شهرستان سقز نیز برگزار خواهد شد، از اعضای شورای اداری خواست تا در برنامه های شهرستانی دهه مبارکه فجر حضور پربارتری داشته باشند.

رییس بنیاد مسکن سقز گفت: برای ساخت این واحدها ۲۰ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هزینه شده است.

 جمیل دستواره با بیان اینکه این مجموعه ۲ هزار و ۱۴۴ متر مربعی شامل ۳۶ واحد که هرکدام دارای ۵۵ متر مربع است، اضافه کرد: یک هزار و ۱۰۰ متر مربع زیرسازی محوطه، ۷۰ متر دیوار چینی و ۲۴۰ متر جدول گذاری و ۱۸۰ متر پیاده رو سازی برای این طرح انجام شده است.

 رییس اداره بهزیستی شهرستان سقز هم گفت: ۱۸ واحد از این مسکن ها به خانواده های دو معلولیتی که تحت پوشش بهزیستی بودند واگزار شده است.

عبدالله رحیمی افزود: ۲۵۰ میلیون ریال برای هر خانواده توسط خیران، بهزیستی و بنیاد مستضعفان به صورت بلاعوض کمک و همچنین ۱۴۰ میلیون ریال آورده متقاضی و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره به آنان پرداخت شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =