زنگ انقلاب در مدارس هرمزگان نواخته شد

بندرعباس- ایرنا- همزمان با آغاز دهه فجر و سالگرد ورود تاریخی حضرت امام(ره) به میهن، زنگ انقلاب در مدارس هرمزگان و به صورت نمادین در مدرسه دخترانه شاهد ناحیه ۲ بندرعباس نواخته شد.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان روز شنبه دراین مراسم گفت: انقلاب اسلامی ایران همواره ثمرات فراوانی در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی به‌دنبال داشته که یکی از مهم‌ترین این دستاوردها توسعه آموزشی وعلمی در سطح مدارس ودانشگاه‌ها بوده است.

موسی دادی زاده سرخایی افزود: برای کیفیت بخشی و یکپارچه سازی در فرآیند نظام تعلیم وتربیت نیز سند تحول نظام بنیادین تدوین شده که نقشه راهی بر حضور فعال دانش‌آموزان درمیدان های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

وی بیان داشت: با اجرای این سند بنیادین، نسل آینده می‌تواند با آگاهی و دانش بالا مسیر پیشرفت وتوسعه کشور را فراهم سازد.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان یادآورشد: حفظ استقلال ملی و نشان دادن زوایای مختلف اثرگذاری انقلاب اسلامی به نسل جوان ونوجوان از اهمیت فراوانی برخوردار است ومی‌تواند در صیانت از انقلاب و دستاوردهای آن موثر باشد.

همچنین همزمان با نخستین روز از دهه فجر مدرسه محمد رسول الله(ص) بندرعباس با هزینه ۶۸ میلیارد ریال و هزار و ۶۲۶ مترمربع با حضور استاندار هرمزگان، امام جمعه بندرعباس وجمعی از مسوولان به بهره برداری رسید.

در سال تحصیلی جدید بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز در مقطع پیش دبستانی، دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم هرمزگان مشغول به تحصیل شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =