راه ارتباطی ۳۲۴ روستای کردستان همچنان مسدود است

سنندج - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: راه ارتباطی ۳۲۴ روستای شهرستان‌های استان همچنان به دلیل تداوم بارش برف و کولاک مسدود است.

رامبد نوذری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امروزراه ارتباطی ۷۹۵ روستای این استان مسدود شده بود اظهار داشت: تا کنون با تلاش راهداران راه ۱۶۱ مورد از این آبادی‌ها تا شامگاه پنجشنبه بازگشایی شده و هم اکنون مسیر دسترسی ۳۲۴ روستا بسته است.

وی اضافه کرد: هم اکنون راه ارتباطی ۹ روستا در سنندج، یک روستا در سروآباد، ۳۲ روستا درمریوان، ۱۲ روستا در کامیاران، ۴۰ روستا در دهگلان، ۴۰ روستا در بیجار، ۱۰ روستا در قروه،  ۲۰ روستا در سقز، ۴۰ روستا در دیواندره و ۱۲۰ روستا در بانه مسدود است.

معاوه راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان یادآور شد: هم اکنون راهداران در راه های روستایی استان مستقر شده و بازگشایی مسیرهای مسدود شده را ادامه می‌دهند.

‌طرح زمستانی راهداری همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز می‌شود در این طرح،   ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مسافران هستند.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =