۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83656106
۰ نفر

برچسب‌ها

امکانات ورزش ترامپولین، ناکافی است

یزد- ایرنا- رییس شاخه ترامپولین فدراسیون ژیمناستیک گفت: امکانات این ورزش از لحاظ سخت‌افزاری برای برگزاری اردو و مسابقات به هیچ وجه کافی نیست و باید برای گسترش آن و حل مشکل اقدام مناسب صورت گیرد .

"حسام‌الدین نواب" عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا در یزد با بیان اینکه اکثر تجهیزات مورد نیاز این رشته وارداتی است افزود: هرچند در داخل کشور برخی امکانات رشته تولید می‌شود ولی باید بر کیفیت آنها افزوده شود.

وی ادامه داد: اگر تجهیزات مورد نیاز ترامپولین بنحو کافی و مناسب در استان‌ها فراهم شود نقش مهمی در جذب بیشتر علاقه‌مندان و گسترش این رشته به خصوص در عرصه افتخارآفرینی در پیکارهای بین‌المللی خواهد داشت.

این مسوول اظهار داشت: هم‌اکنون حدود سه هزار ورزشکار در ۲ بخش آقایان و بانوان در رده‌های مختلف سنی در ۳۱ استان کشور در این رشته فعالیت دارند و گسترش آن جزو برنامه‌های اصلی است .

نواب به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی با حضور مربیان مجرب با حضور دانش‌آموزان اشاره کرد و بیان داشت: آموزش به خصوص در مدارس و ارتقای علمی داوران و مربیان جزو اهداف این شاخه است .

وی گفت: در اواخر سال‌جاری دوره استعدادیابی با حضور دانش آموزان منتخب در قزوین برگزار می‌شود  و نفرات برتر برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۹ در ژاین برگزار می‌شود انتخاب می شوند..

رییس شاخه ترامپولین فدراسیون ژیمناستیک گفت: برای گسترش این رشته در کشور باید رسانه‌های گروهی به خصوص در بخش مکتوب آن تلاش بیشتری داشته باشند هرچند هم‌اکنون اقداماتی صورت می‌گیرد ولی کافی نیست .

حدود ۲۰۰ نفر در استان یزد در رشته ترامپولین فعالیت دارند.
استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =