۸۷ طرح در اسفراین بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی می‌شود

بجنورد_ ایرنا_ فرماندار اسفراین گفت: ۸۷ طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی با اعتبار ۶۷۹ میلیارد و ۶۰۸ میلیون ریال در این شهرستان در ایام دهه فجر افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

طاهر رستمی روز شنبه در نشست خبری اظهار داشت: از این شمار ۷۴ طرح با اعتبار ۴۴۰ میلیارد و ۴۳۳ میلیون ریال در بخش دولتی و ۱۳ طرح با اعتبار ۲۳۹ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال مربوط به بخش خصوصی است.

وی افزود: افتتاح ۱۱۵ واحد مسکن روستایی که ۵۰ واحد آن مربوط به سیلزدگان است، افتتاح ۶ طرح نوسازی مدارس روستایی، افتتاح خانه جوان، بهره برداری از ۳۵ طرح در حوزه دهیاری ها، گازرسانی به صنایع و آسفالت راه های روستایی از مهم ترین طرح های افتتاحی در ایام دهه فجر در این شهرستان است.

رستمی با بیان اینکه پنج طرح نیز در حوزه های کشاورزی، پزشکی و صنعتی کلنگ زنی می شود، گفت: اجرای طرح ۳۰۳ هکتاری آبیاری نوین کشت و صنعت آستان قدس، واحد تولیدی نانو سرام های بیمارستانی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال، کشتارگاه نیمه صنعتی با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال، سردخانه ثابت دومداره با سرمایه ۹۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و کارخانه تولیدی صنعتی فروکروم کربن با ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ۲۲ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی در این شهرستان آغاز خواهد شد.

وی افزود: اجرای این طرح ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود و با بهره برداری از این طرح ها برای ۳۸۳ نفر در شهرستان اشتغالزایی خواهد شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =