دشمنی بهتر از دوست؛ «مورینیو» مثل «مایکل جردن» است

تهران- ایرنا- «پپ گواردیولا» در آستانه نبرد تیمش با تاتنهام در لیگ جزیره با حمایت از «خوزه مورینیو» رقیب سنتی خود، وی را با «مایکل جردن» اسطوره بسکتبال آمریکا مقایسه کرد.

گواردیولا و مورینیو در دوران حضور در لالیگا که به ترتیب روی نیمکت تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید می‌نشستند، رقابتی سالم و البته شدید را با یکدیگر داشتند و پس از گذشت چهار سال حالا این رقابت از سر گرفته شده است.

مورینیو و پپ در نخستین حضور آقای خاص در لیگ جزیره پس از برکناری از نیمکت شیاطین سرخ که بدنبال آن بسیاری به سبک سرمربی پرتغالی برچسب «منسوخ از مد افتاده» زدند، فردا (یکشنبه)  روبروی یکدیگر صف آرایی می‌کنند.

اما گواردیولا در نشست خبری خود با اشاره به رکوردها و جام های مورینیو در دوران ۲۰ ساله سرمربیگری‌اش، گفت: ارزش خوزه به عنوان مربی با تجربه زیاد، نباید با یک فصل قضاوت شود؛ به سابقه ۱۵ تا ۲۰ ساله او نگاه کنید. ما (سرمربی ها) با بازی آخر قضاوت می‌شویم اما به شخصه هم‌قطارهای خودم را تنها با یک فصل قضاوت نمی‌کنم.

وی افزود: آیا بردن این همه افتخار مردم را وادار نمی‌کند که فکر کنند شما مربی خوبی هستید؟ در ورزش شما بیشتر از بردن باخت را تجربه می‌کنید. مایکل جردن ۶ بار فاتح NBA شد؛ او و تیمش بیشتر از آنکه ببرند، باختند اما جردن بزرگ ترین بسکتبالیست بود. همیشه برای آنچه مورینیو در دوران مربیگری انجام داده، احترام فوق العاده‌ای قائلم. گای اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد و این بخشی از شغل ما است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =