استفاده دیر هنگام از زنجیر چرخ عامل گرفتاری رانندگان در جاده‌های برفی اردبیل است

اردبیل_ایرنا_ رییس پلیس راه اردبیل به سرچم گفت:بیشترین عامل گرفتاری رانندگان عبوری از گردنه‌های برف گیر و کوهستانی استان استفاده نکردن و یا استفاده دیر هنگام از زنجیر چرخ است.

سرهنگ علیرضا صحبتی  روز شنبه در حاشیه بازدید از جاده خلخال به اسالم به خبرنگار ایرنا افزود:در  حالی که رانندگان عبوری از گردنه‌های برف‌گیر استان ملزم به بستن زنجیر چرخ قبل از رسیدن به نقطه برف و کولاک‌گیر جاده هستند ولی اکثر رانندگان به ادامه مسیر بدون زنجیر چرخ تا زمان توقف کامل خودرو در میان برف و کولاک جاده اصرار می‌کنند .

وی با توصیه به رانندگان برای امتحان و آزمایش بستن زنجیر چرخ قبل از آغاز سفرهای زمستانی اظهار کرد: ناآشنایی با نحوه استفاده از زنجیر چرخ و یا بستن دیر هنگام این وسیله بزرگترین عامل گرفتاری رانندگان و سرنشینان خودروها  در مسیرهای برفگیر جنوب استان است.

سرهنگ صحبتی با بیان اینکه در حال حاضر به جز راه ارتباطی خلخال به پونل در استان گیلان تمامی جاده‌های  ارتباطی بین شهری جنوب استان اردبیل باز و تردد خودروها در آن جریان دارد، اظهار کرد: با وجود برف‌روبی و نمک‌پاشی جاده خلخال به اسالم به لحاظ وجود کولاک سطح راه  برفی و یخبندان بوده و در طول مسیر به همراه داشتن زنجیر چرخ ضروری است .

وی از برطرف شدن مشکل انسداد جاده در مسیر ارتباطی اردبیل به سرچم خبر داد و افزود: این جاده در انتهای حوزه این استان و در ابتدای حوزه استحفاظی اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای میانه از استان آذربایجان شرقی  به علت قیچی کردن یک دستگاه تریلی مسدود شده بود که با تلاش راهداران جاده باز شده  و بیش از 150 دستگاه خودروی متوقف در دو سمت جاده  به راه خود ادامه دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =