استاندار: نتایج اعتراض داوطلبان ایلام هنوز اعلام نشده است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: نتایج بررسی اعتراض داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام که صلاحیت آنها تایید یا احراز نشده بود هنوز اعلام نشده است.

قاسم سلیمانی‌دشتکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون نتیجه بررسی اعتراض داوطلبان استان ایلام در شورای نگهبان به فرمانداری حوزه‌های انتخابیه شمال و جنوب و استانداری ایلام ارسال نشده است.

وی افزود: در مرحله قبل از مجموع ۱۲۵ نفر داوطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۳۸ نفر تایید صلاحیت شدند و ۳۱ نفر عدم احراز و ۵۶ نفر هم رد صلاحیت شدند.

طبق قانون، شورای نگهبان باید تا شب گذشته نتایج رسیدگی به صلاحیت همه داوطلبان معترض به عدم تایید صلاحیت خویش را اعلام می کرد.

مطابق قانون، تبلیغات نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از بیست و سوم بهمن ماه به مدت یک هفته آغاز می شود.

ستاد انتخابات کشور امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد: در راستای اجرای "تبصره (۳) ماده واحده قانون لزوم رسیدگی دقیق به شکایات داوطلبین رد صلاحیت شده در انتخابات مختلف مصوب ۲۲/ ۸ / ۱۳۷۸ مجمع تشخیص مصلحت نظام "به اطلاع آن دسته از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره­ مجلس شورای اسلامی که طبق نظریه­ هیات اجرایی­، هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، «تایید صلاحیت» شده ­اند ولی صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان تایید نشده است می‌رساند، چنانچه نسبت به عدم تایید صلاحیت خود اعتراض دارند، می‌توانند درخواست رسیدگی مجدد خود را شخصاً به همراه دلایل و مدارک معتبر از روز شنبه ۱۲ بهمن تا روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ (به مدت ۳ روز) به شورای نگهبان ارائه کنند.

در همین حال، سخنگوی شورای نگهبان امروز از احتمال افزایش تایید صلاحیت‌شدگان در وقت قانونی خبر داد و گفت: در این مرحله از بررسی صلاحیت‌ها، حدود دوهزار نفر تایید صلاحیت شده اند.

عباسعلی کدخدایی به خبرنگاران گفت: «۲ هزار تن به شمار تاییدصلاحیت‌شدگان اضافه شد نزدیک به دو هزار نفر به تایید صلاحیت شدگان شورای نگهبان اضافه شده است.  خواهش می‌کنیم که همچنان دوستان و صاحبنظران سیاسی منتظر بمانند و در اظهارنظرها عجله نکنند شورای نگهبان به وظیفه نظام قانونی خود عمل می‌کند و نسبت به بررسی صلاحیت‌ها حساسیت لازم وجود دارد.»

استان ایلام دارای سه کرسی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم زاده عهده دار این سه کرسی هستند.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز شد و تا ۱۶ آذر فرآیند ثبت نام از داوطلبان ادامه داشت.

اسامی داوطلبان تعیین صلاحیت شده ۲۲ بهمن اعلام می شود و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =