شیروان ۱۲۶ طرح عمرانی و خدماتی آماده افتتاح دارد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: در دهه فجر امسال ۱۲۶ طرح عمرانی و خدماتی در این شهرستان با ۷۶۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.

امین رضا مرآتی، شنبه در جمع خبرنگاران شیروان اظهار داشت: این طرح ها توسط ۲۰ دستگاه اجرایی در حوزه های مختلف اجرا شده که از لحاظ اعتبارات صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و آب و فاضلاب شهری و از نظر تعداد طرحها، بنیاد مسکن و اداره برق بیشترین سهم را دارند.

وی با اشاره به شرایط سخت و شکننده تحریم های دشمنان گفت: آنان فکر می کردند ایران اسلامی از لحاظ اقتصادی دچار فروپاشی می شود اما امروز با عملکرد مدبرانه دولت، مشارکت مردم در مباحث اقتصاد مقاومتی، شاهد افتتاح طرح های بسیاری در این خطه هستیم.

مرآتی با اشاره به کلنگ زنی سه طرح بزرگ این شهرستان در بهمن امسال، افزود: این طرح ها شامل گاوداری ۱۰ هزار راسی، گلخانه ۱۵۰ هکتاری دوین و بیگان و مجتمع گردشگری بیگان است که در مجموع برای آنها ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت در شیروان گفت: طرح های مزبور به عنوان پروژه های مولد، عامل اشتغال، توسعه و تقویت شهرستان هستند که بسترساز پروژه های بعدی و منشاء تغییر رویکرد اقتصادی هستند و آینده اقتصاد و تولید شهرستان، روشن خواهد بود.

مرآتی با بیان اینکه با افتتاح گلخانه ها، بازار محصولات گلخانه ای و صنایع وابسته ایجاد می شود که تغییر اساسی در شهرستان ایجاد می کند، افزود: طبق برنامه قرار است در شهرک های صنعتی، گلخانه های کوچک مقیاس هزار و ۲۰۰ متری برای دانش آموختگان دانشگاهی و ۳۰۰ متری برای دیگر متقاضیان اجرا شود که می تواند به حل بخشی از دغدغه اشتغال منطقه منجر شود.

فرماندار شیروان با اشاره به نهضت استانی «هر دهیاری یک طرح»، خواستار سوق دادن این طرح به سمت ایجاد پنل های خورشیدی شد و گفت: تاکنون ۱۳۶ دهیاری شهرستان اقدام به تعریف طرح کرده اند که اجرای آن می تواند به توسعه روستاها کمک کند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =