اسامی منتشره صلاحیت داوطلبان انتخاباتی قابل استناد نیست

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت: تاکنون لیستی از وزارت کشور به مراکز حوزه انتخابیه اعلام نشده و اسامی منتشر شده در خصوص صلاحیت داوطلبان انتخاباتی در فضای مجازی قابل استناد نیست.

غفور قاسم پور روز شنبه دراین باره اظهار داشت: براساس  قانون شورای نگهبان باید اسامی افراد تایید صلاحیت شده و یا ردشدگان را تا موعد قانونی ساعت ۲۴ امروز شنبه  ۱۱ بهمن ماه به وزارت  کشور اعلام و وزارت کشور هم بلافاصله به فرمانداری های حوزه های انتخابیه  اعلام می کرد که تا این لحظه اعلام نشده است.

وی ادامه داد: بنابراین اسامی که در فضای مجازی پخش می شود رسمی و قانونی نیست چراکه پس از ابلاغ لیست اسامی، داوطلبانی که قبلا تایید شده اند اما شورای نگهبان نظر به رد آنها دارد  ۲  روز فرصت شکایت دارند البته کسانی که در مراحل قبل، رد صلاحیت شده اند اگر این بار نیز صلاحیت شان مورد تایید قرار نگیرد، دیگر فرصت  شکایت نخواهند داشت.

قاسم پور گفت: در نهایت لیست قطعی و پایانی، ۲۲ بهمن ماه اعلام خواهد شد و تمام تحرکات و تبلیغات غیرقانونی و زودهنگام برخی از داوطلبان در فضای مجازی توسط مجریان انتخاباتی رصد دشه و از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

شهرستان کرج برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که اسفندماه جاری برگزار می شود، دارای ۲ کرسی نمایندگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =