ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کرمانشاه نشانه ارتقای امنیت است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به جایگاه خاص استان در تامین امنیت کشور گفت: اینکه سرمایه‌گذار خارجی کرمانشاه را برای تولید ترجیح می‌دهد یعنی امنیت در وجوه مختلف از جمله سرمایه‌گذاری در این استان ارتقا پیدا کرده است.

محمدابراهیم الهی تبار روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل دفتر امنیتی استانداری با بیان اینکه مسائل امنیتی جزو سه شاخص مهم استان در سیاست‌گذاری ها و برنامه ریزی ها است، افزود: ایجاد تحرک و پیشرفت در حوزه امنیتی می تواند موجب بهره گیری از ثروت های خدادادی استان و ارتقای شاخص های اقتصادی شود.

وی با اشاره به موقعیت حساس کرمانشاه، شرایط مرزی و همسایگی با استان های آلوده عراق تاکید کرد: توفیقاتی که در استان برای حوزه امنیتی حاصل شده ماحصل تلاش همه اعضای شورای تامین بوده است.

الهی تبار با بیان اینکه لازمه کار مسوول امنیت استان برای پیگیری و تصمیم گیری خوب، داشتن اطلاعات مناسب و تحلیل های کارشناسی است، تصریح کرد: هرچه این نقاط تقویت شوند و نقاط ضعف چاره اندیشی شود احساس امنیت بیشتر می شود و در مسیر توسعه استان موثرتر پیش خواهیم رفت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به ورود سرمایه گذاران خارجی به استان گفت: این اقدام پیام خوبی برای نشان دادن امنیت سرمایه گذاری در کرمانشاه است، البته یکسری اتفاقات در واکنش به آن رخ داد که اصلاح آن نیازمند کار فرهنگی است.

الهی تبار در ادامه با اشاره به سنگینی ماموریت های حوزه امنیتی و جایگاه خاص کرمانشاه در تصمیم گیری های امنیتی کشور تصریح کرد: در سال ۹۶ باوجود وقوع زلزله و مشکلات اقتصادی مسایل بخوبی رصد و کنترل شد و در اتفاقات آبان ماه امسال نیز، بسیار سریع مسایل مدیریت شد هر چند که تحلیل وقایع نیاز به پرداخت واقع بینانه دارد.  

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: کرمانشاه در ۲ سال گذشته استان پرترددی بوده و بسیاری از مقامات و شخصیت های کشوری به استان سفر کرده اند و باوجود آن امنیت ترددها بخوبی تامین شد.

وی ادامه داد: این عملکرد در سیل بهار امسال و اربعین نیز استمرار یافته به طوریکه کرمانشاه با وجود تردد میلیونی زوار هیچ چالش امنیتی را بخود ندید.

الهی تبار، با بیان اینکه ملاک عمل در حوزه امنیتی، حضور و مشارکت مردم است تاکید کرد: هرچه مردم حضور بیشتر داشته باشند پایداری و کیفیت امنیت بیشتر خواهد بود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با قدردانی از خدمات و تلاش‌های فاضلی مدیرکل سابق دفتر امنیتی و صادقانه خواندن اقدامات رسول مرادی معاون دفتر امنیتی اظهار داشت: با شناخت مطلوبی که مدیرکل جدید دفتر امنیتی از حوزه کاری خود دارد انتظار می رود که مسیر بهتر و کارشناسانه تر در تقسیم وظایف، پیگیری مصوبات و تحلیل مسایل استان پیموده شود.

الهی تبار در پایان با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی های حوزه امنیت در انتخابات خاطرنشان کرد: آنچه که در انتخابات مورد انتظار است مشارکت و حضور حداکثری مردم خواهد بود.

در این آیین با ارایه لوحی از تلاش‌های بهرام فاضلی زاد مدیرکل سابق امنیتی استانداری قدردانی شد و نصرت الله مرادی به عنوان مدیرکل جدید دفتر امنیتی معارفه شد.