دانشگاه های البرز برای توسعه راهکار ارایه دهند

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: دانشگاه ها به عنوانه پشتوانه علمی این استان برای شکوفایی و توسعه گردشگری و حوزه فناوری ورود کرده و راهکارهای علمی ارایه دهند.

عزیز اله شهبازی روز شنبه در نشست شورای راهبردی روسای دانشگاه های البرز افزود: در حوزه گردشگری البرز استعدادها و توانمندی های فراوانی وجود دارد که باید طی برنامه ریزی دقیق و علمی از آنها  برای جذب گردشگران و در تعاقب آن رونق اقتصادی در این بخش، استفاده شود.

وی ادامه داد: اماکنی همانند محوطه ازبکی در البرز وجود دارد که باید برای پذیرایی از عمومی مردم آماده شوند و موانع آنها برطرف شود چراکه راهبردهای لازم دراین زمینه ازسوی رییس جمهوری ارایه شده است.
شهبازی گفت: دستور العمل دولت مبنی بر اختصاص اراضی به توسعه اقامتگاه های گردشگری، حدود ۳۳ زمین آماده تحویل است همچنین معافیت عوارض برای این طرح ها و پیگیری ویژه در خصوص ارایه تسهیلات نیز مقرر شده است.
استاندار البرز  افزود : در ادوار مختلف تاریخ انقلاب اسلامی قشر جوان بویژه دانش آموزان و دانشجویان نقش بسزایی داشته اند از این رو باید به این ظرفیت بزرگ اعتماد کنیم چراکه تمام آنها سربازان نظام و مقام معظم رهبری هستند، شاید تیپ و ظاهر دانشجویان اکنون با گذشته متفاوت باشد ولی دل تمامی آنها برای سربلندی نظام و میهن اسلامی می تپد.

وی با تاکید بر ضرورت بهره برداری علمی از فرصت های مغفول مانده استان، گفت: امید است با هم افزایی و تعاملی که با دانشگاه ها صورت گرفته بتوانیم قدم های موثری برای آینده سازان کشور و همچنین توسعه و پیشرفت استان برداریم.
شهبازی افزود: بهره برداری از ظرفیت های ارزشمند علمی استان در جهت اهداف توسعه ای البرز مورد تاکید است و اقدامات زیرساختی فراوانی در حضور علمی و پژوهشی استان شکل گرفته که دانشگاه های استان باید از این فرصت ها با ارایه راهکار، بهره برداری کنند.
استاندار البرز به امضای تفاهم نامه های راه اندازی کارخانه نوآوری و همچنین اشتغال مهارت محور، راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی با ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری، رایزنی برای استقلال پارک علم و فناوری استان و امضای تفاهم نامه طی چند روز آینده، اشاره کرد.
وی اضافه کرد: در این سلسله نشست ها درصدد هستیم قدمی برای آینده سازان کشور برداریم چراکه تنها با برگزاری جلسات و سخنرانی، اقدامی صورت نمی گیرد.
شهبازی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: برای برگزاری این انتخابات از فرمانداران خواستم که بهره برداری از نیروی انسانی دانشگاه ها را مورد بهره برداری قرار دهند.

بر اساس آخرین آمار، ۱۳ دانشگاه رسمی، ۲ موسسه علمی و تحقیقاتی و ۱۲۳ هزار دانشجو دراستان البرز فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =