۳۰۴ طرح عمرانی و اقتصادی در کهگیلویه وبویراحمد افتتاح می شود

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۳۸۱ طرح عمرانی و اقتصادی در دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی در سطح استان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد که از این تعداد ۳۰۴ مورد افتتاحی و ۷۷ مورد کلنگ زنی است.

حسین کلانتری روز شنبه در نشست خبری بمناسبت آغاز دهه فجر اظهار داشت: میزان اعتبار هزینه شده و یا پیش بینی شده برای مجموع پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی نیز افزون بر ۹۴۴ میلیارد تومان است.

وی میزان اشتغالزایی این طرح ها اعم از افتتاحی و کلنگ زنی را نیز سه هزار و ۹۳۰ نفر عنوان کرد.

وی با اشاره به آمار مقایسه ای پروژه های عمرانی دهه فجر امسال و پارسال گفت: در دهه فجر سال گذشته ۵۷۰ میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی و یا افتتاح شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: میزان اشتغالزایی این طرح ها افزون بر ۲ هزار و ۲۳۰ نفر بود.

کلانتری همچنین از دردست اجرا بودن یک هزار و ۴۷۶ پروژه عمرانی با اعتباری افزون بر ۱۰ هزار میلیارد تومان در سطح استان و در بخش های مختلف خبر داد.

وی با اشاره به پروژه پل چهارم بشار بیان کرد: این پروژه با توجه به هدفگذاری اتصال به چند منطقه، با رفع معارض محلی، این پروژه تا پایان سال ۹۹ زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات دوم اسفند مجلس شورای اسلامی برگزاری یک انتخابات باشکوه، سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثری مردم را راهبرد و رویکرد اساسی مجریان و ستاد انتخابات استان دانست و گفت: متولیان امر با این جهت گیری که رأی مردم ناموس است و میزان هم رأی مردم است باید وارد این عرصه حساس شوند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر نگرانی برخی جریان های سیاسی و رد صلاحیت گسترده داوطلبان نیز گفت: در این زمینه نیز  رایزنی ها و مکاتبات لازم با مراجع ذیصلاح و ضرورت ایجاد رقابت سالم و حضور همه سلایق های سیاسی در انتخابات انجام شده است.

کلانتری یادآور شد: این تضمین و اطمینان را به مردم استان خواهیم داد که امنیت، سلامت و امانتداری از رأی مردم سرلوحه کار مجریان و متولیان امر انتخابات در استان خواهد بود و به صراحت از تک تک آرای مردم در صندوق‌های اخذ رأی صیانت می‌شود.

وی حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای را مهمترین شاخص در عرصه انتخابات دانست و تاکید کرد: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال در فضای امن، سالم و قانونمند برگزار خواهد شد.

کلانتری ادامه داد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام الهی دارای چند مولفه است که مهمترین وجه آن حضور و مشارکت آگاهانه مردم پای صندوق های اخذ رای به عنوان بارزترین نماد مردم سالاری دینی خواهد بود.

وی یادآور شد: حضور یک مدیر در جلسات انتخاباتی و همچنین تحرکاتی مبتنی بر له یا علیه یک نامزد خاص علاوه بر تخلف انتخاباتی دون شان، منزلت و عزت آن مدیر است و جایگاه مدیریتی را نیز را زیر سئوال می برد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد هرگونه گزارش مستند از مراجع ذیربط ، قانونی و ذی صلاح مبنی بر تخلف و یا جابنداری مدیران دستگاه های مختلف اجرایی در انتخابات را همانند آرای مردم در صندوق های اخذ رای خط قرمز خود دانست و تاکید کرد: چنانچه تخلفی از سوی مدیری محرز شود مطمئن باشد ظرف کمتر از یک هفته برکنار خواهد شد.

کلانتری ادامه داد: البته گزارش ها باید مستند، متقن و محرز شده توسط مراجع قانونی و ذی صلاح باشد و گزارشی که همراه با غوغاسالاری و یا جوسازی علیه مدیر باشد تخلف محسوب نمی شود و حتی در این زمینه با تمام توان از مدیران قانونمند و توانمند نیز حمایت خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =