۸۰ درصد کودکان کار شهرستان ری اتباع بیگانه هستند

شهرری - ایرنا - رییس اداره بهزیستی شهرستان ری گفت: ۸۰ درصد کودکان کار این شهرستان را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند.

علی نعمتی عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ایام دهه فجر اظهار داشت:  متولی جمعآوری کودکان کار نیروی انتظامی است که با حکم قاضی به بهزیستی تحویل و از این طریق کودکان ساماندهی می شوند.

این مسئول با اشاره به حمله حیوان وحشی به یک کودک و آسیب دیدن وی در هفته گذشته افزود: این کودک از اتباع بیگانه بوده که به مجتمع بیمارستان امام خمینی تهران برای درمان اعزام شده است.
وی خاطرنشان کرد: با حکم قضایی کودک پس از درمان برای نگهداری و ساماندهی در اختیار بهزیستی قرار خواهد گرفت.

این مسئول به غربالگری معتادین متجاهر در کمپ های شهرری اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ هزار معتاد متجاهر غربالگری شدند که ۱۱ هزار نفر از این افراد متعلق به شهرری هستند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان ری خاطر نشان کرد: ۹۰ درصد معتادین پس از بهبود مجدد به چرخه اعتیاد بازمی گردند.

به گفته وی، بهزیستی به جامعه ای خدمت می کند که از هر نظر محرومیت، معلولیت و ناتوانی هایی به آنان تحمیل شده  که خود در بروز این مشکلات نقشی نداشتند.
این مسئول با بیان اینکه مطالبه گر جامعه هدف خود است، تصریح کرد: برخی از جامعه هدف این نهاد نیاز به مسکن و برخی هم نیاز به بهبود وضعیت معیشتی به اندازه مکفی دارند و بر اساس وظیفه بهزیستی باید این گروه به حد متوسط رسانده شود.
رییس اداره بهزیستی شهرستان ری خاطر نشان کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جزو موارد مهم و مورد توجه بهزیستی ری به شمار می رود.

وی ادامه داد: افراد در مراکز ذهنی، سالمندان، اوتیسم، روانی مزمن، جسمی و حرکتی در حوزه توانبخشی خدمات دریافت می کنند.
نعمتی یادآور شد: پرونده افراد برای دریافت خدمات بهزیستی باید در کمیسیون تعیین شدت و نوع معلولیت بررسی شده و پس از تایید این کمیسیون خدمات دریافت می کنند.
این مسئول با بیان اینکه بخش مشارکت های مردمی، جلب و جذب در سه زمینه نقدی، غیر نقدی و خدمات با همراهی و مساعدت خیران و موسسات در راستای ارتقای خدمات فعالیت و اهتمام می کند،خاطر نشان کرد: از ابتدای آذر ماه تاکنون ۲۶ زوج از تامین جهیزیه بهره مند شدند و تا پایان سال هم ۳۰ زوج جهیزیه دریافت خواهند کرد.
رییس اداره بهزیستی شهرستان ری به تامین مسکن مددجویان این نهاد اشاره کرد و اذعان داشت: ۹۵ واحد مسکونی با اعتبار ۲۷۷ میلیون تومان از ابتدای سال تاکنون به مددجویان بهزیستی ری واگذار شد.
وی تصریح کرد: ۱۳۵ مددجو برای دریافت تسهیلات به بانک ها و ۸۰ نفر هم برای اشتغال به کارفرمایان معرفی و همچنین مراسم جشن تکلیف برای مراکز شبه خانواده برگزار شد.

نعمتی افزود: معابر ری برای معلولان به درستی مناسب سازی نشده و این قشر با مشکل مواجه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =