۱۵ نفر از کولبران گرفتار در کولاک برف نجات پیدا کردند

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز از پیدا شدن ۱۵ نفر از کولبران گرفتار در کولاک شدید ارتفاعات روستای میشیاو در بخش سرشیو خبر داد و گفت: همه این افراد سالم هستند و توسط نیروهای امدادی هلال احمر و مردمی به مکان امن (روستای مام سفیدین) منتقل شدند.

کامیل کریمیان عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بررسی های انجام شده تعداد این افراد ۱۷ نفر بوده که ۱۵ نفرشان پیدا شدند ۲ نفر دیگر نیز شناسایی شده و عملیات امداد و نجات و انتقال آنها در حال انجام است.   

فرماندار ویژه سقز افزود: با کمک عوامل امدادی و مردم محلی ۱۵ نفر از کولبران به روستای مام سفیدین انتقال داده شده و اکنون در حال انتقال آنها از این روستا به شهر هستیم ضمن اینکه حال همه کولبران خوب و همگی سالم هستند و جای هیچ نگرانی نیست.

برخی منابع محلی می گویند یک گروه ۶ نفره دیگر از کولبران نیز همراه این ۱۷ نفر بوده‌اند که هنوز اطلاعی از وضعیت آنها نشده ولی تلاش تیم‌های امدادی برای یافتن این افراد ادامه دارد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد و  ۳۴ کیلومتر مرز با اقلیم کردستان عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =