خوزستان قابلیت تبدیل به قطب تولید محصولات ارگانیگ را دارد

اهواز - ایرنا - قائم مقام شهردار اهواز گفت: استان خوزستان و از جمله کلانشهر اهواز به دلیل تولید بالای محصول کشاورزی قابلیت تبدیل شدن به قطب تولید محصولات ارگانیک را دارد.

عبدالرضا سعیدی نیا روز شنبه در حاشیه گشایش نخستین نمایشگاه عرضه محصولات مدیریت شده و دارای گواهی اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: در راستای توسعه سالم سازی محصولات کشاورزی،شهرداری اهواز با همکاری سازمان جهادکشاورزی خوزستان اقدام به گشایش نمایشگاه محصولات مدیریت شده و دارای گواهی کرده است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی خوزستان و عرضه محصولات در این استان گفت: تولید محصولات کشاورزی برعهده سازمان جهادکشاورزی است و شهرداری به عنوان سازمان ارایه کننده خدمات در سطح شهر آمادگی دارد تا این محصولات و فرآورده ها را به شهروندان معرفی کند.
سعیدی بیان کرد: خوزستان با تولید سالانه بیش از ۱۶ میلیون تن محصول کشاورزی یک استان با ظرفیت بالا در حوزه کشاورزی است و ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید محصولات ارگانیک را دارد.

نخستین نمایشگاه محصولات دارای گواهی و مدیریت شده روز شنبه در اهواز گشایش یافت.

این نمایشگاه از ۱۲ بهمن تا ۱۵بهمن در پارک ساحلی جنب کتابخانه مرکزی دایر است و شهروندان می‌توانند از ساعت ۱۴ تا ٢٢ برای بازدید حضور یابند.

در این نمایشگاه محصولات گواهی شده نظیر میوه، گیاهان دارویی، محصولات زراعی، سبزی، عسل و خرما، لبنیات و .. عرضه شده است.

محصول کشاورزی گواهی شده دارای کد شناسایی جهاد کشاورزی و نشان حد مجاز آلاینده‌هاست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha