مدرسه کانون توسعه ارزش‌های انقلاب است

تهران - ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مدرسه و نظام تعلیم و تربیت را کانون تحول همه جریان‌ها و توسعه ارزش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: مدرسه انقلاب بصیرت و آگاهی دانش آموزان را افزایش می دهد و بستر ساز ادامه راه شهیدان در عرصه‌های مختلف است.

علیرضا کاظمی روز شنبه در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب اظهار داشت: ایام الله دهه مبارکه فجر تجربه عینی از یاری خداوند است که با صبر، استقامت و مجاهدت در راه خدا صبح پیروزی محقق شد.
وی افزود: مرور آنچه انقلاب را به پیروزی رساند و آنچه می تواند انقلاب را به جلو پیش ببرد، برای دانش آموزان اهمیت بسیاری دارد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد فلسفه اصلی انقلاب این بود که مردم به دنبال پیاده سازی احکام قرآنی بوده و از سوی دیگر وحدت انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.
کاظمی ادامه داد: وحدت و انسجام ملت در مقابل ظلم و استکبار شاهنشاهی زمینه ساز شکل گیری انقلاب  بود که دشمن در حال حاضر می خواهد این وحدت را از کشور بگیرد.
وی همچنین گفت: در این ایام باید وحدت و انسجام کشور مورد توجه قرار گیرد، مردم با تمام چالش های سیاسی و اقتصادی باید به این موضوع توجه داشته باشند که نباید ارکان اصلی انقلاب خدشه دار شود.

وی با بیان اینکه شاخص عدالت محوری، ظلم و استکبار ستیزی باید مورد توجه قرار گیرد، افزود:
کانون تحول همه جریان ها و استمرار شاخص های  انقلاب و توسعه و بسط ارزش های انقلاب مدرسه و نظام تعلیم و تربیت است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امروز پس از چهار دهه انقلاب رویش های خاصی شکل گرفته، جوانان برومندی که از ارزش های انقلاب به خوبی دفاع کردند و نقش اصلی استمرار انقلاب را دارند، این دانش آموزان با اینکه انقلاب را ندیده اند اما به صورت پویا از انقلاب دفاع کردند.

دانش آموزان در نمایشگاه مدارس انقلاب با فرهنگ جهاد آشنا می شوند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران هم در این مراسم گفت: نمایشگاه مدرسه انقلاب برای آشنایی دانش آموزان با فرهنگ جهاد، شهادت و توسعه ایمان به انقلاب برگزار شده است.
علیرضا فولادوند اظهار داشت: آموزش پرورش در این ایام مبارک برای معرفی دستاوردهای انقلاب در تلاش است.
وی افزود:تاریخ انقلاب فقط اتفاقات گذشته نیست، بلکه مباحثی است که دشمن روی آن سرمایه گذاری می کند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تاکید کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید برای نسل جوان مرور کرد تا دشمن از بی اطلاعی جوانان سوءاستفاده نکند.
فولادوند ادامه داد: دستاوردهای انقلاب بسیار بوده، پیش از انقلاب ۴۷ هزار مدرسه در کشور وجود داشت اما براساس سر شماری سال ۹۵، اکنون  ۱۱۰ هزار مدرسه وجود دارد.
وی یادآور شد: همچنین پوشش دانش آموزی پیش از انقلاب ۲۵ درصد بود اما در حال حاضر ۸۵ درصد است، پیش از انقلاب در برنامه  انقلاب سفید کشاورزی کشور نابود شد اما اکنون ایران قطب کشاورزی منطقه است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: دانش آموزان باید با دستاوردهای انقلابی که نشات گرفته از خون شهدا و نتیجه تلاش و زحمت مردم است به درستی آشنا شوند.
فولادوند مردم سالاری دینی را مهم ترین دستاورد انقلاب دانست و اظهارداشت: از نمایشگاه هایی مانند مدرسه انقلاب باید برای آشنایی  دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب مانند قانون اساسی بی بدیل بهره برد. باید با برگزاری چنین نمایشگاهی، نقشه دشمنان را برآب کرد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش موثرترین نیرو در انقلاب است که حدود ۴۰ هزار شهید تقدیم کرد و به عنوان موثرترین وزارتخانه در مدیریت کشور نقش داشت.
وی افزود: امام خمینی (ره) مدرسه را به عنوان اولین مکان مدیریت انتخاب کرد، از این رو انقلاب از مدرسه آغاز شد.

خبرنگار : مهرنوش خانزائی

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =