مجتمع پشتیبانی بندر صیادی بندرعباس بهره‌برداری شد

بندرعباس- ایرنا- همزمان با نخستین روز از دهه فجر، مجتمع پشتیبانی و تاسیسات برقی و مکانیکی بندر صیادی بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

این طرح در راستای خدمات‌رسانی به جامعه صیادی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه بندرعباس، فریدون همتی استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.   

رییس شیلات بندرعباس روز شنبه در آیین بهره‌برداری از این طرح گفت: برای ساخت این طرح ۳۶۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

ابراهیم عالی‌زاده بیان داشت: این طرح شامل ساختمان اداری به مساحت ۳۳۶ مترمربع در ۲ طبقه اسکلت بتنی، ساختمان نگهبانی به مساحت ۲۸ مترمربع، ساختمان سرویس بهداشتی به مساحت ۵۱ مترمربع و ساختمان پست برق به مساحت ۲۰ مترمربع است.

وی احداث ساختمان‌های پشتیبانی، سوله و سایبان و محوطه‌سازی را از مهم‌ترین بخش‌های این طرح برشمرد.

به گفته رییس شیلات بندرعباس، محوطه‌سازی این بندرصیادی شامل احداث محوطه پشتیبانی به مساحت ۱۸هزار مترمربع، احداث پارکینگ قایق‌ها به مساحت ۵ هزار متر مربع و احداث سردرب ورودی بندر به طول ۱۴.۵ مترمربع عنوان کرد.

عالی‌زاده احداث مخازن سوخت به ظرفیت ۱۳۵ هزار لیتر و مساحت ۱۳۰ مترمربع و هم‌چنین احداث دیوارکشی محوطه به طول ۶۱۳ متر مربع را از دیگر ظرفیت‌های بخش محوطه‌سازی این بندر صیادی عنوان کرد.

دهه فجر امسال ۱۷ طرح شیلاتی در استان هرمزگان با هزینه بالغ بر یکهزار و ۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

در دهه فجر امسال ۷۰۷ طرح با هزینه‌ای افزون‌ ‌بر ۷۸ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد و هم‌چنین عملیات اجرایی ۱۵ طرح مهم با اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

شهرستان بندرعباس با تعداد ۱۷۴ طرح و اعتبار بیش از پنج هزار و ۵۱۶ میلیارد ریال دارای بیش‌ترین تعداد طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر است.

بیش‌ترین تعداد طرح‌ها مربوط به بخش مسکن، عمران شهری و روستایی با ۳۳۱ طرح و بیش‌ترین میزان اعتبار مربوط به بخش انرژی با ۲ هزار و ۶۲۶ میلیارد ریال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =