هماهنگی همگانی برای پیشگیری از بروز ویروس کرونا ضروری است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در کنار اهتمام عمومی برای پیشگیری، ادارات استان نیز هماهنگی لازم را در این خصوص داشته باشند و با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار جدی خود قرار دهند.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه پدافند زیستی که در خصوص هماهنگی برای مدیریت، پیشگیری و مبارزه با بیماری حاد تنفسی ناشی از ویروس کرونا برگزار شد، افزود: هوشیاری کامل و آمادگی همه دستگاه‌های اجرایی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان، ضرورت این روزهای حوزه بهداشتی است.

وی اضافه کرد: ادارات دخیل باید پیش‌بینی‌های لازم را در زمان مشاهده این ویروس و جلوگیری از گسترش آن داشته باشند.

وی بیان کرد: همه نهادهای عمومی، تشکل‌های مردمی و دستگاه‌های اجرایی باید در تمام نقاط استان بررسی‌های کامل را در دستور کار قرار داده و این رصد را بدون وقفه انجام دهند.

استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: حساسیت در خصوص موارد مشکوک، اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع به منظور جلوگیری از انتشار هرگونه اخبار ناصحیح، افزایش آگاهی‌های عمومی در این خصوص، ارائه توصیه‌های بهداشتی از طریق رسانه‌ها، پیگیری و نظارت بر تشکیل ستادهای بهداشتی و درمانی در مراکز قرنطینه و همه مبادی ورودی مرزها از جمله موارد مهم در راستای مقابله با اپیدمی این ویروس در استان است.

علی مصطفوی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه از تشکیل سه کارگروه و کمیته تخصصی بر اساس دستورالعمل پدافند غیرعامل کشور برای پیشگیری، مقابله و جلوگیری از اپیدمی ویروس کرونا خبر داد و گفت: این نهادها با عناوین کارگروه آشکارسازی و تشخیص با مسوولیت دانشگاه علوم پزشکی، کارگروه آرامش‌بخشی و مدیریت افکار عمومی و اطلاع‌رسانی با مسوولیت صدا و سیما و کارگروه بهداشتی و پیشگیری با مسوولیت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی از امروز فعال می‌شود.

به گزارش ایرنا، هنوز ویروس کرونا که در چین اپیدمی شده، وارد ایران و آذربایجان‌غربی نشده‌است.

این ویروس در بیش از ۲۰ کشور جهان مشاهده شده ولی تنها در چین و برخی کشورهای همسایه آن شیوع یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =