انهدام اعضای باند سارقان ورزشگاه‌های آزادی و شهر قدس

تهران- ایرنا- رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت گفت: اعضای باند ۵ نفره سارقان تلفن همراه ورزشگاه های "آزادی" و "شهر قدس" دستگیر شدند.

به گزارش روزشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی اظهارداشت: سی ام آبان ماه سال جاری مرد جوانی به کلانتری ۱۰۸ نواب مراجعه و عنوان کرد که پس از بازگشت از ورزشگاه آزادی متوجه سرقت گوشی تلفن همراه گرانقیمتش توسط سارق یا سارقان شده است.

وی تصریح کرد: پرونده برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ده تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم قرار گرفت و شاکی پس از حضور در پایگاه در اظهاراتش، گفت: من برای دیدن فوتبال به ورزشگاه آزادی رفته بودم و پس از بازگشت در منزل متوجه شدم گوشی ام نیست و به سرقت رفته است.

عزیز خانی با بیان اینکه تلفن همراه شاکی دارای سیستم امنیتی بوده و در صورت روشن شدن موقعیت تلفن از طریق پست الکترونیک به شاکی اعلام می شد، گفت: کارآگاهان آموزش های لازم را به وی دادند تا در صورت فرستادن موقعیت، کارآگاهان را در جریان قرار دهد.

وی ادامه داد: چند روز بعد شاکی با حضور در پایگاه هشتم اعلام داشت، موبایلش در حوالی میدان تجریش به کار افتاده است.

این مقام پلیسی افزود: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند هویت و مخفیگاه استفاده کننده از تلفن همراه را که فردی از  اتباع  افغانستان و کارگر فست فودی بود را شناسایی و سپس با دستور قضائی وی را در دهم دی ماه دستگیر کنند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه کارآگاهان در بازرسی از آن محل، به یک عروسک اسباب بازی مشکوک و در بررسی اولیه متوجه وزن سنگین عروسک شدند، گفت: در بررسی های تکمیلی مشخص شد ۶ دستگاه گوشی تلفن همراه گرانقیمت  به طرز ماهرانه ی در داخل عروسک جاسازی شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی مشخص شد، گوشی ها سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت دارد، ادامه داد: با انتقال متهم به پایگاه هشتم وی اظهار داشت، گوشی های سرقتی را از پسرخاله ام  ساکن شهریار خریداری کرده ام و قصد داشتم آن را به  کشورم منتقل کنم.

عزیزخانی افزود کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با هماهنگی های قضائی به شهرستان "شهریار" اعزام و در سیزدهم دیماه در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند دومین متهم پرونده و همدستش را دستگیر و در بازرسی از آن محل،   تعداد ۸ دستگاه تلفن همراه سرقتی نیز کشف و این ۲ متهم در تحقیقات اولیه به جرم مالخری و انتقال اموال سرقتی به کشور افغانستان اعتراف کردند.

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند ۲ جیب بر حرفه ای  را که به مالخران گوشی های سرقتی را می فروختند، شناسایی کنند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با شناسایی مخفیگاه سارقان، هر ۲ سارق در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازجویی اولیه اظهار داشتند، پس از رهایی از زندان، نقشه سرقت از تماشاگران مسابقات ورزشی را کشیدیم و در روز مسابقات با رفتن بین تماشاگران "ورزشگاه آزادی و ورزشگاه شهرقدس" از شلوغی و حواس پرتی تماشاگران سوء استفاده کرده و در اقدامی سریع گوشی های آنان را سرقت می کردیم و سپس به مالخران افغانی می فروختیم.

این مقام پلیسی  گفت: تا کنون هر ۲ سارق به ۴۰ فقره سرقت تلفن همراه و فروش گوشی های سرقتی اعتراف کردند ...

عزیزخانی در پایان خاطر نشان کرد: هر ۵ متهم با دستور بازپرس پرونده برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی شاکیان در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =