۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83655926
۰ نفر

برچسب‌ها

زمینه حضور همه سلایق در انتخابات فراهم شود

یزد- ایرنا- معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان یزد گفت: باید بستری را ایجاد کنیم تا همه علایق و سلایقی که درون نظام فعالیت می‌کنند بتوانند وارد عرصه رقابت یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شوند و این مهم به گرم شدن فضای انتخابات کمک خواهد کرد.

احمد ترحمی در جلسه ای با دبیران ستاد انتخابات شهرستان و بخش‌های مستقل استان افزود: با توجه به مسائل منطقه‌ای و جهانی و حساسیت ویژه این انتخابات امیدواریم در بحث تایید صلاحیت داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تجدید نظر صورت گیرد تا شاهد برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم باشیم.

وی،  اصلی ترین وظیفه اجرایی وزارت کشور را برگزاری انتخابات براساس ساز و کارهای قانونی عنوان کرد و گفت:  ‌لازم است تمامی امکانات و ظرفیت خود را برای برگزاری انتخابات، بدون جانب داری از فرد، حزب یا گروه خاصی به‌کار گیریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به ضرورت اشرافیت دست اندرکاران برگزاری انتخابات به قوانین، مقررات و آیین نامه های انتخاباتی و دقت در اجرای آن، ‌خاطرنشان کرد: ممکن است کوچک‌ترین خطا در فرآیند برگزاری انتخابات سرنوشت انتخابات را در آن منطقه تغییر دهد، بنابراین کوچک‌ترین خطا در فرآیند برگزاری انتخابات پذیرفتنی نیست.

ترحمی با اشاره به ‌پیش‌بینی قانون در موضوع تخلفات انتخاباتی، تاکید کرد: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه نامزدها تخلف و ممنوع است؛ همچنین باید از دخالت افراد غیر مسئول در فرآیند برگزاری انتخابات مجلس جلوگیری صورت گیرد.

به گزارش شنبه روابط عمومی استانداری یزد ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد از دبیران ستاد انتخابات شهرستان‌ها و بخش های مستقل استان خواست از تجربیات به دست آمده در انتخابات گذشته استفاده کنند.

ترحمی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد: با مجموعه اقدامات صورت گرفته و اقداماتی که در مدت زمان باقی مانده تا روز اخذ رای صورت می گیرد دوم اسفند ماه ‌سال جاری شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه، قانون‌مند، بدون کمترین مشکل و حاشیه سیاسی امنیتی باشیم و نتیجه آن نیز به خیر و صلاح مردم و کشور باشد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲ اسفندماه امسال در کشور برگزار می شود و از ۱۰ شهرستان استان یزد چهار نفر در قالب چهار حوزه انتخابیه به مجلس راه می‌یابند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =