۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۴
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83655849
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز فنی وحرفه ای در گناوه متناسب با نیاز رشته  دایر کند

گناوه – ایرنا – فرماندار گناوه گفت: انتظار و توقع می‌رود که جهت گیری آموزش‌های مرکز فنی و حرفه ای  در ایحاد رشته‌های جدید متناسب با مزیت و تقاضا و نیازهای این شهرستان باشد.

غلامرضا مهرجو شنبه در آئین گرامیداشت دهه مبارک فجر در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای  این شهرستان افزود: تلاش مربیان و مهارت‌آموزان در مرکز فنی و حرفه ای گناوه در راستای  ترویج فرهنگ مهارت آموزی ستودنی است اما دایرشدن رشته‌های متناسب با مزیت‌های شهرستان باعث خواهد شد تا نیاز منطقه در زمینه‌های مختلف از جمله وجود مربی و تکنیسین موردنیاز برطرف و  تامین شود تا نیازی به نیروهای انسانی دیگر استان‌های کشور نداشته باشیم.

وی گفت: مرکز فنی و حرفه‌ای اگرچه نقش مستقیم در ایجاد اشتغال ندارد اما  زمینه و بستر اشتغال از این مراکز سرچشمه می‌گیرد.

فرماندار گناوه اظهارداشت: مهارت‌آموزی متناسب با نیازهای شهرستان می‌تواند به  افزایش کارآیی، بهره وری و توسعه اقتصادی منطقه  کمک موثری کند.

مهرجو گفت : خدمات فنی و آبزی پروری از مزیت‌های این شهرستان است که باید تلاش شود در مراکز آموزش وفنی و حرفه ای ، آموزش‌ها در این زمینه گرایش پیدا کند.

فرماندار گناوه بیان کرد: باتوجه به تحریم‌ها و مشکلاتی که دشمنان برای کشور ایجاد کردند، آبزی پروری در این منطقه سودمند و جنبه ارز آوری و درآمدزایی بالایی دارد که لازمه آن آموزش مقدماتی است تا  متقاضیان توانمند شده و بدانند چگونه در این حرفه فعالیت و درآمدزایی کنند.

وی گفت:  در حوزه آبزی پروری  شهرستان طرحی برای اجرا در روستای جزیره جنوبی بندرریگ پیش‌بینی شده که می‌تواند به اقتصاد خانواده‌های آن منطقه کمک شایانی کند.

وی افزود: براساس این طرح ۱۰۰ هکتار زمین در اختیار مردم آن منطقه برای پرورش میگو قرار می‌گیرد که  به ازای هر خانواده یک هکتار درنظر است.

مهرجو اظهار داشت: براساس آنالیز صورت گرفته در صورتیکه خانواده‌ای در یک هکتار زمین  به پرورش میگو مشغول شود عایدات خوبی نصیب آنان خواهد شد.

وی ادامه داد: باید  نگاه خانواده‌ها به سمت تحصیلات مهندسی و پزشکی که ظرفیت مشخصی دارد کاسته شود و به سمت مهارت آموزی سوق و گرایش داده شوند.

فرماندار گناوه با گرامیداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت:  در  ایام دهه فجر فرصتی فراهم شده تا با کمک همه مردم بتوانیم آرمان‌ها و دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی را به‌ رغم فراز و نشیب ها و مشکلات عدیده اقتصادی ناشی از تهدید و تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن تببین و به نسل جوان انتقال دهیم.

وی خاطرنشان کرد: آمریکاییان  پارسال اعلام کردند جمهوری اسلامی موفق به جشن ۴۱ سالگی انقلاب نمی‌شود اما نظام با حمایت مردم  با عزت و اقتدار به عنوان یک بازیگر مطرح و موثر در عرصه جهانی می درخشد.

مهرجو گفت: جشن ۴۱ سالگی را  درحالی پاس می‌داریم که جمهوری اسلامی ایران  تنها کشور موثر منظقه آسیای غربی است که در عرصه بین‌الملل با اقتدار  و عظمت هر چه بیشتر برنامه‌های خودرا  پیش می‌برد.

در این آئین نمایشگاه  دستاوردهای صنایع دستی کارآموزان و کافه مهارت در مرکز فنی و حرفه ای خواهران گناوه افتتاح شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای ۲ مرکز فنی حرفه ای خواهران و برادران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =