دانشجویان چینی مقیم گرگان در سلامت هستند

گرگان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که تاکنون موردی از وجود ویروس کرونا در این استان تایید نشده و دانشجویان چینی ساکن گرگان هم در سلامت هستند.

دکتر سراج الدین عارف نیا امروز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر اتباع چینی ساکن در گلستان طی ۱۴ روز اخیر به کشورشان سفری داشته‌اند حتما مورد نمونه برداری پزشکی قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در مجموع تمهیدات پزشکی لازم برای نظارت و صیانت بهداشتی در استان گلستان اندیشیده است.

در همین ارتباط مسوول روابط عمومی جامعه المصطفی گرگان گفت: در این مرکز حدود ۶۰ دانشجوی چینی مشغول تحصیل هستند و محدودیتی برای سفر به کشورشان وجود ندارد اما هنگام بازگشت به ایران حتما قرنطینه و آزمایش‌های لازم پزشکی از آنها به عمل می‌آید.

سعید رنجبر به خبرنگار ایرنا افزود: پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها هیچ‌یک از دانشجویان چینی مشغول به تحصیل در گرگان به کشورشان سفر نداشته‌اند.

جامعه المصطفی شعبه گرگان حدود ۷۰۰ طلبه و دانشجوی زن و مرد خارجی از کشورهای مختلف دنیا دارد.

ویروس کرونا از چندی پیش در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروشند، آغاز شد.

این ویروس اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه در چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم سرایت کرده است.

در پی اعلام وضعیت اضطراری ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی، وزیر بهداشت طی نامه به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری درخواست کرد که همه پروازهای رفت و برگشت به چین تا اطلاع بعدی لغو شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =