۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83655801
۰ نفر

برچسب‌ها

پارامترهای الکتریکی با دستگاه بومی سنجش می‌شود

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان توانست با چندین سال تحقیق و پژوهش به دانش تولید دستگاه اندازه‌گیری پارامترهای الکتریکی دست پیدا کند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت برق یکی از مهم‌ترین صنایع اقتصادی کشور و جهان است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد ارزش‌افزوده و مسیر رشد اقتصاد کشورها نقش دارد. این صنعت به عنوان صنعت زیر بنایی و مادر نقش مهمی در توسعه اقتصادی و رفاه جوامع دارد.

سید حسین قرشی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «الکا نیرو افزار» درباره محصول دانش‌بنیان این شرکت گفت:‌ دستگاه اندازه‌گیری پارامترهای الکتریکی ENA۹۰، برای نمایش، ذخیره، آنالیز مقادیر پارامترهای اصلی یک سیستم الکتریکی با کلاس دقت ۰.۲ طراحی و تولید شده است.

وی ادامه داد: فرکانس نامی این دستگاه ۵۰ هرتز و دامنه تغییرات فرکانس آن از ۴۵ تا ۵۵ هرتز است.

این فعال فناور درباره شرایط کار محیطی این دستگاه بیان کرد: این تجهیز مناسب کار در دمای منفی ۲۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتی گراد است و توانایی کار در رطوبت ۹۰ درصد را دارد. در این دستگاه، امکان تعریف صفحات مختلف برای نمایش پارامترها، نمایش انرژی اکتیو و راکتیو ورودی و خروجی به صورت ۱۲ رقم با ممیز شناور با تغییر واحد در دو جهت، اندازه‌گیری توان اکتیو و راکتیو تک فاز و سه فاز و جهت آن (پوشش۴ ناحیه)، اندازه گیری جریان، توان ظاهری و ضریب توان هر فاز و مجموع و نامتعادلی جریان وجود دارد.

وی افزود: نمایش نمودار و بیشترین و کمترین آن برای هر پارامتر در تاریخ و بازه زمانی مورد نظر و همچنین ثبت اطلاعات شروع و خاتمه خطا و اتفاق برای پارامترهای مختلف و تعریف باند خطا در این دستگاه وجود خواهد داشت.

این فعال فناور همچنین گفت: پیش‌تر نمونه مشابه این محصول از خارج وارد کشور می‌شد و اکنون وارداتی صورت نمی‌گیرد.

وی به کاربرد این تجهیز در صنایع مختلف اشاره و بیان کرد: این دستگاه در کارخانه‌های بزرگ مانند کارخانه‌های فولاد، کارخانه‌های سیمان و همچنین پست‌های انتقال و توزیع برق کاربرد فراوانی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =