برخورد قضایی با گردشگران هنجارشکن در طبس

بیرجند - ایرنا - رییس‌ کل دادگستری خراسان جنوبی از برخورد قضایی با شماری از گردشگران در شهرستان طبس خبر داد که هنجارشکنی کرده بودند.

حجت‌ الاسلام ابراهیم حمیدی روز شنبه در نشست خبری افزود: روز گذشته با گردشگران هنجارشکن که از خراسان رضوی میهمان استان ما بودند و در شهرستان طبس شرب خمر کردند و با مراکزی که به این افراد سرویس داده بودند، برخورد جدی صورت گرفت.

وی گفت: در ارتباط با مسایلی که اخیرا در بحث گردشگری استان به وجود آمده است، حامی صنعت گردشگری هستیم اما با هر گونه اقدام هنجارشکنانه برخورد می‌شود.

رییس‌ کل دادگستری خراسان جنوبی افزود: کشور ما درگیر تحریم‌های ظالمانه است که طبق تاکید مقام معظم رهبری باید توجه به ظرفیت‌های داخلی را مد نظر قرار دهیم اما توجه به مسایل فرهنگی مربوط به صنعت گردشگری همواره مورد دغدغه بوده است.

وی بیان کرد: گردشگری با آفتی به عنوان ناهنجاری فرهنگی همراه است که به طور حتم تعرض به ارزش‌های دینی و انقلابی را بر نمی‌تابیم.

وی گفت: مسوولان گردشگری به نحوی اقدام کنند که چالشی در این زمینه نداشته باشند و ارزش‌ها دچار آسیب نشود زیرا در چارچوب قوانین با این ناهنجاری‌ها برخورد می‌کنیم که باز هم کمک به بخش گردشگری است.

رییس‌ کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه هفته گذشته گزارشی مبنی بر ناهنجاری ارزشی در شهرستان فردوس هم اعلام شد افزود: بلافاصله بعد از اینکه با افراد خاص برخورد شد محل انجام ناهنجاری را هم پلمپ کردیم تا جلوی ناهنجاری‌های اینگونه گرفته شود.

وی گفت: ضمن حمایت از صنعت گردشگری اجازه نمی‌دهیم ارزش‌های دین و اسلام ذره‌ای آسیب ببیند.

وی با توجه به فرا رسیدن ایام انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مشارکت سیاسی جایگاه نظام را تثبیت می‌کند و این مشارکت به عنوان برگ برنده از جایگاه دفاعی و امنیتی بالاتر رفته است.

حجت الاسلام حمیدی افزود: مشارکت مردم در انتخابات همواره سرنوشت‌ساز بوده و با توجه به اتفاقات اخیر در صحنه بین‌المللی حضور مردم پای صندوق‌های رای بسیار مهم خواهد بود.

وی ادامه داد: انتخابات یک فرایند سیاسی اجتماعی مهمی است که در کشور اتفاق می‌افتد و از جایگاه بسیار مهمی برخوردار و نشانه مردم سالاری دینی است.

حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه قوه‌ قضاییه از هیچ تلاشی برای حضور حداکثری مردم چشم‌پوشی نمی‌کند اظهار داشت: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در استان تشکیل و مسایل رصد می‌شود.

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود با توجیه کردن نامزدها و طرفداران آنها از وقوع جرایم انتخاباتی جلوگیری شود اما تاکنون هیچگاه با جرم و تخلف سازمان‌یافته مواجه نبودیم زیرا قوانین اجازه این کار را در هیچ مرحله‌ای نمی‌دهد.

رییس‌ کل دادگستری خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون فضای انتخابات کنترل و مدیریت شده و هیچ مشکل خاصی در امر انتخابات وجود ندارد اما پیش بینی‌های لازم را در صورت بروز تخلفات با راه‌اندازی شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی صورت داده‌ایم تا در صورت بروز مشکل در تمام مراحل انتخابات مستندسازی لازم صورت گیرد.

وی گفت: در بحث جرایم انتخاباتی بیش از فضای حقیقی نگران فضای مجازی هستیم و تاکنون اتفاقاتی هم افتاده که قانون در این زمینه یعنی تخلفات قبل از زمان تبلیغات خلاء دارد اما با اعلام به شورای نگهبان در تعیین صلاحیت‌ها موثر می‌شود.

حمیدی بیان کرد: در ارتباط با مسایل اقتصادی از بدو ورود حمایت از اشتغال و تولید را در دستور کار قرار دادیم و ده‌ها مرکز تولیدی مورد ارزیابی و بازدید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه امروز تمام ظرفیت دادگستری را پای کار آوردیم که از تولید و اشتغال استان حمایت شود گفت: اولین اقدام ممانعت از صدور آرای قضایی مبنی بر تعطیلی مراکز تولیدی است.

رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: نشست‌های مختلفی را برای هماهنگی با دستگاه‌هایی که تولیدکنندگان مشکل داشتند گذاشتیم و امیدواریم با اقداماتی که انجام می‌شود کمترین مشکلات را در این زمینه داشته باشیم.

وی در ارتباط با سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر سهمیه‌بندی آمار ثبت طلاق توضیح داد: این اقدام نوعی مساله پاک کردن است و هیچگونه عمل پیشگیرانه را نمی‌توان برای آن متصور بود کار خلاف کارشناسی است و هیچ دردی را دوا نخواهد کرد.

وی یادآور شد: طلاق یک آسیب جدی است که متاسفانه تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است و ریشه‌های متفاوتی همچون فقر فرهنگی، اقتصادی، اعتیاد و ازدواج‌های احساساتی دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی درباره سوال یکی دیگر از خبرنگاران، مساله کودک کار و زباله‌گردی را از آسیب‌های پیش رو دانست و گفت: متولی کودک کار سازمان بهزیستی است که باید اقدامات لازم را انجام دهد اما دادگستری هم مطالبه‌گری لازم را صورت خواهد داد.

وی در ارتباط با زباله‌گردی در بیرجند گفت: متولی زباله‌گردی شهرداری است و دستگاه قضا آمادگی کامل برای همکاری با شهرداری مبنی بر جلوگیری از آسیب‌های مربوط به زباله‌گردی را دارد اما سازمان بازیافت هم در شهرداری باید بیش از پیش فعال شود.

اخبار مرتبط