هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در خورموج برگزار شد

بوشهر-ایرنا- هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در خورموج در سالن فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی شنبه  درحاشیه برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در خورموج گفت: برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی از اقدام‌های مهم و تاثیرگذار معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با هدف حمایت و زمینه‌سازی هرچه مطلوب‌تر آموزش مفاهیم قرآن و معارف اهل بیت (ع) در سراسر کشور انجام می‌شود.

حمید زارعی ادامه داد: سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسه‌ها و  مراکز قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم از جمله نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، شناسایی  و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی از جمله هدف‌های برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت است.

وی اضافه کرد: در این آزمون ۵۶ نفر از همه رده‌های سنی در این شهرستان ثبت نام و شرکت کردند.

زارعی افزود: این آزمون در سه نوبت و در گروه و رشته‌های حفظ، تفسیر، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت (ع)، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و آموزش‌های الکترونیک برگزار شده است.

دبیر شورای توسعه قرآنی دشتی گفت: شرکت کنندگانی که در این دوره ۷۰ امتیاز و بالاتر بگیرند به قید قرعه جوایزی نفیس شامل کمک هزینه خودرو، عتبات عالیات و دیگر جوایز نقدی تعلق  و در آیینی از آنان تجلیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: هم چنین گواهینامه معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای قبول شدگان اعطا می‌شود.

زارعی با بیان اینکه ۶ موسسه قرآنی در این شهرستان وجود دارد گفت: مجری این دوره از آزمون کتبی قرآن را موسسه قرآن و عترت کوثر خورموج و با همکاری و نظارت اداره فرهنگ و ارشاد و فرهنگ اسلامی دشتی برعهده داشته است.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزارنفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =