برگزاری مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران به تعویق افتاد

تهران- ایرنا- برگزاری مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران برای انتخاب هیات مدیره انجمن با توجه به تصمیم به تغییر مرجع صدور مجوز فعالیت انجمن، فعلا به تعویق افتاده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، نوبت اول مجمع عمومی سال ۱۳۹۸ انجمن عکاسان ایران برای انتخاب هیات مدیره و بازرس که پیش از این اعلام شده بود، جمعه اول آذر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود، به دلیل اختلال اینترنت برگزار نشد و به زمان دیگری موکول شد.

برگزاری مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران برای انتخاب هیات مدیره انجمن با توجه به تصمیم به تغییر مرجع صدور مجوز فعالیت انجمن فعلا به حالت تعلیق درآمده است و هیات مدیره فعلی انجمن تا مشخص شدن مرجع صدور مجوز و نظارت بر فعالیت انجمن به فعالیت قانونی خود ادامه می‌دهد.

انجمن عکاسان ایران با مجوز و نظارت کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب و تشکل‌ها فعالیت می‌کند و به تازگی وزارت کشور اعلام کرده است تصمیم دارد ترجع صدور مجوز و نظارت بر فعالیت تشکل‌های هنری که دارای مجوز از وزارت کشور هستند را به بخش دیگری در وزارت کشور یا وزارتخانه‌ای دیگر محول کند و تا مشخص شدن مرجع صدور مجوز و نظارت و طی مراحل اداری آن مجوزی برای برگزاری مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران صادر نخواهد شد و انجمن عکاسان ایران با شرایط و هیات مدیره فعلی می‌تواند و مجاز است فعالیت قانونی خود را تا مشخص شدن این وضعیت از سوی وزارت کشور ادامه دهد.

در سال جاری هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در هماهنگی با وزارت کشور و با توجه به پایان دوره سه ساله هیات مدیره دو بار برای برگزاری مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره در اردیبهشت‌ماه و آبان ماه اقدام کرد که در اردیبهشت‌ماه به دلیل به حدنصاب نرسیدن کاندیداهای هیات مدیره این مجمع برگزار نشد.

در آبان و در هماهنگی با وزارت کشور و صدور مجوزهای لازم برای برگزاری اینترنتی و مشارکت اعضای شهرستانی انجمن در انتخابات به دلیل قطعی اینترنت سراسری مجوز نهایی از سوی وزارت کشور صادر نشد و به رغم به حدنصاب رسیدن نامزدهای ثبت‌نام کننده و مشارکت اعضای خارج از استان تهران در این نوبت نیز مجمع عمومی برگزار نشد.

با توجه به تصمیم وزارت کشور مبنی بر تغییر مرجع صدور مجوز و نظارت از کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب و تشکل‌ها به مرجعی دیگر، این وزارتخانه به انجمن عکاسان ایران اعلام کرده است  مجمع عمومی انجمن تا تعیین مرجع نهایی برگزار نشود و اعضای انجمن و هیات مدیره فعلی فعالیت قانونی خود را مانند سایر تشکل‌هایی که در این وضعیت قرار دارند تا اطلاع ثانوی ادامه دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ