افزایش ۱۳هزار نفری بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیرکل تامین‌اجتماعی آذربایجان‌شرقی از افزایش ۱۳ هزار نفری بیمه‌شده اجباری در سال‌جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد بیمه‌شدگان اجباری شاغل در کارگاه‌های استان ۴۰۶ هزار نفر است.

جعفر سمساری روز شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری تامین اجتماعی فعالیت خود را در سطح خوبی آغاز کرد و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است که در مقایسه با سال قبل بیمه شده اجباری ۱۳ هزار نفر افزایش یافته است.

وی از افزایش شاغلان در کارگاه های تولیدی استان نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: تعداد کارگاه های فعال بیمه‌پرداز در استان بالای ۵۰ هزار واحد است.

سمساری تعداد مستمری بگیران استان را ۱۸۴ هزار و ۸۶۶ نفر اعلام کرد و افزود:  از ابتدای سال جاری تا دی ماه، ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان مستمری برای این افراد پرداخت شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از کاهش مقرری بگیران بیکاری در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۳ هزار و ۹۶۰ نفر از تامین اجتماعی مقرری بیکاری دریافت کرده اند که این میزان در سال جاری به ۱۱ هزار و ۸۶۴ نفر کاهش یافته و برای این تعداد افراد ۱۷۰ میلیارد تومان تا دی ماه مقرری بیکاری پرداخت شده است.

وی توسعه خدمات غیرحضوری را یکی از مهم ترین برنامه های سازمان اعلام کرد و افزود: از یک میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده کاغذی ۵۴ درصد آن به پرونده الکترونیک تبدیل شده است و در چند شهرستان هم این طرح پایان یافته است.

سمساری خاطرنشان کرد: همچنین ۸۰ درصد احکام صادره توسط سازمان برای کارفرمایان و مشتریان به صورت الکترونیکی انجام می شود که در این راستا در سال جاری تا آخر دی ماه ۱۶۷ هزار ابلغ صادر شده است که ۱۳۲ هزار آن به صورت الکترونیکی می باشد.

هزینه ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای درمان در آذربایجان‌شرقی

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از هزینه کرد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای درمان بیمه شدگان در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال در طول ۱۰ ماه گذشته این میزان را برای درمان هزینه کرده ایم و پیش‌بینی می شود تا پایان سال به ۱۲۰۰ میلیارد تومان برسد.

جمال الدین نیکنامی خاطرنشان کرد: سه مرکز درمانی در شهرستان های ملکان،عجب‌شیر و هشترود احداث کرده ایم که تا یک ماه آینده افتاح می شود.

مدیردرمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در مورد بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی این سازمان گفت: مساله واگذاری زمین جهت احداث این بیمارستان تبدیل به یک کابوس شده است .

نیکنامی افزود: در سال ۸۸ هیات وزیران ساخت این بیمارستان را مصوب کرد و قرار بر این بود که زمین آن توسط استانداری آذربایجان شرقی تامین شود که تا امروز بر اثر عدم همکاری مقامات استانی زمین تهیه نشده است و اعتبار تخصیص یافته برای ساخت بیمارستان نیز عودت می یابد.

وی در مورد بدهی سازمان به مراکز طرف قرارداد گفت: بدهی ما از بابت سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان بود که ماه گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان آن را پرداخت کردیم و ۶۰ درصد بدهی ۶ ماهه امسال را نیز پرداخت کرده ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =