۹۰ طرح عمرانی در تربت‌حیدریه آماده بهره‌برداری است

تربت‌حیدریه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه از افتتاح ۹۰ طرح عمرانی با هزینه بیش از ۸۱۵ میلیارد ریال همزمان با دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.

علی رستمی روز شنبه در نخستین روز دهه مبارک فجر در نشست خبری گفت: این طرح‌ها در بخش های مختلف از جمله برق رسانی، بهداشت و سلامت، آبرسانی، خدماتی، صنعتی، کشاورزی، عمران شهری و راهسازی است که با بهره‌برداری از آنها تحول بزرگی در این شهرستان ایجاد می‌شود.

وی افزود: از مجموع این طرح‌ها، ۵۵ طرح عمرانی با هزینه ۶۵۶ میلیارد ریال در بخش مرکزی، ۱۸ طرح با هزینه ۱۳۵ میلیارد ریال در بخش جلگه رخ، ۱۰ طرح در به بخش بایگ و هفت طرح نیز در بخش کدکن هر کدام با هزینه ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: ادارات جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب، شهرداری و صنعت و معدن، بیشترین طرح‌های دهه فجر در تربت‌حیدریه را به خود اختصاص داده‌اند.

رستمی گفت: سال گذشته ۱۳ دستگاه اجرایی در تکمیل و افتتاح طرح‌ها مشارکت داشتند اما امسال این میزان به رغم محدودیت‌های مالی به ۲۱ دستگاه اجرایی افزایش یافته که در نوع خود جالب توجه است ضمن اینکه امسال حدود ۱۸۰ میلیارد ریال نیز از محل منابع مشارکت‌های مردمی برای تکمیل طرح‌ها اختصاص یافته است.

فرماندار ویژه تربت‌حیدریه افزود: همزمان با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۰۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان تدارک دیده شده که رویکرد تمام آنها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با رویکرد مردمی است.

وی ادامه داد: در شرایطی که دشمنان نظام اسلامی، تقویت انسجام ملی را نشانه گرفته‌اند، اصحاب رسانه و تمام دلسوزان نظام باید تلاش کنند اتحاد و همدلی بین اقشار مختلف مردم و مسوولان ترویج و نهادینه شود و تنها در این صورت است که می‌توانیم در برابر دسایس سازمان یافته دشمنان به پیروزی برسیم.

وی گفت: لازمه مشارکت مردم در انتخابات نیز حضور تمام احزاب، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی است و مردم با بصیرت ایران اسلامی با شرکت گسترده در پای صندوق‌های رای، تمام توطئه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی را همانند گذشته خنثی خواهند کرد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =