۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83655501
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۴ روستای خراسان رضوی از آب بهداشتی بهره‌مند می‌شود

مشهد- ایرنا- همزمان با دهه فجر امسال با اجرای پروژه‌های آب‌رسانی ۵۴ روستای خراسان رضوی با جمعیت ۶۰ هزار نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی روز شنبه به خبرنگاران گفت: در این راستا ۲۸ پروژه با هزینه ۲۳۰ میلیارد ریال در روستاهای این استان اجرا شده که همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

سید ابراهیم علوی افزود: این پروژه‌ها در روستاهای شهرستان‌های مشهد، بردسکن، تربت‌حیدریه، چناران، خواف، جغتای، داورزن، درگز، سبزوار، سرخس، طرقبه شاندیز، فریمان، قوچان، کاشمر، کلات و گناباد اجرا شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه‌ها  ۷۹ کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال، ۵۵ کیلومتر شبکه توزیع، اصلاح و بازسازی  ۱۰۷ فقره انشعاب، حفر و تجهیز ۱۲ حلقه چاه، احداث حوضچه‌های شیرآلات، مخزن ذخیره آب، حصارکشی و ساخت ایستگاه‌های پمپاژ  انجام شده است.

در حال حاضر بیش از  یک میلیون و ۵۹۰ هزار نفر در ۲ هزار و ۴۸۶ روستای این استان زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند. این شرکت هم‌اکنون با افزون بر ۶۰۰ هزار مشترک بیشترین جمعیت روستایی زیرپوشش در کشور را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =