هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی معابر هشدار داد

مشهد- ایرنا- هواشناسی خراسان رضوی روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به آبگرفتگی معابر در برخی شهرستان‌های استان، لغزندگی معابر و اختلال در سیستم حمل و نقل بر اثر وقوع بارندگی هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: با گسترش و استقرار سامانه بارش‌زا در استان از عصر امروز، افزایش ابرناکی توأم با افزایش شدت وزش باد و در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با بارش باران و برف، کاهش دما و تشکیل مه و کاهش دید در خراسان رضوی پیش‌بینی شده است.
براساس این اطلاعیه، بر اثر فعالیت این سامانه که تا صبح دوشنبه هفته جاری ادامه دارد، بارش باران و برف، کولاک برف و کاهش پنج تا هفت درجه‌ای دما در استان خراسان رضوی را شاهد خواهیم بود.
این اطلاعیه می‌افزاید: طی مدت فعالیت این سامانه بارشی احتمال بروز خسارت ناشی از وزش باد شدید، کولاک برف، کاهش دما، لغزندگی معابر و اختلال در سیستم حمل و نقل استان، آبگرفتگی در نواحی مستعد استان بویژه در شهرستان‌های کلات نادر، فریمان، تربت‌حیدریه، غرب درگز، شمال تربت‌جام و نواحی شرقی مشهد وجود دارد.
هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه به پیش‌بینی تمهیدات لازم و همراه داشتن تجهیزات زمستانی، خودداری از سفرهای غیر ضروری، عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی بویژه عملیات کوهنوردی تاکید کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =