مسوولان چهارمحال و بختیاری با خانواده شهید ۱۲ بهمن سال ۵۷ دیدار کردند

شهرکرد- ایرنا- مسوولان چهارمحال وبختیاری روز شنبه همزمان آغاز طلیعه چهل و یکمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی، با خانواده شهید قربانعلی داوودی یکی از شهیدان روز ۱۲ بهمن ۵۷ در ایران در شهرستان فارسان دیدار کردند.

شهید کربلایی قربانعلی داودی شهید انقلاب در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ در شهر فارسان استان چهارمحال و بختیاری به دست عوامل رژیم طاغوت به شهادت رسید.

این شهید بزرگوار متولد ۱۳۰۸ شهر فارسان بود که در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۱۳۵۷در سن ۴۹ سالگی توسط سرسپردگان رژیم پهلوی به شهادت رسید.
شهید داوودی در فعالیت‌های سیاسی علیه رژیم پهلوی، حضوری فعال داشت و بازاریان شهر فارسان را علیه رژیم منحوس پهلوی دعوت به مبارزه می‌کرد.
در عاشورای سال ۵۷ عناصر ضد انقلابی با حمله به مغازه شهید داودی، وی را زخمی می‌کنند.
در روز ۱۲ بهمن ماه سال ۵۷ مصادف با ورود حضرت امام خمینی(ره) به ایران در راهپیمایی که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود به عنوان یکی از عوامل اصلی راهپیمایی شرکت می‌کند که در مسیر حرکت از مسجد جامع فارسان به سمت سه راهی باباحیدر حین راهپیمایی، عوامل رژیم شاهنشاهی به تظاهرکنندگان حمله‌ور شدند که در این میان عده‌ای زخمی شدند.
شهید قربانعلی داودی بر اثر ضرباتی که سرسپردگان رژیم طاغوت بر سرش وارد کردند، دچار آسیب مغزی شد و بعد از انتقال به بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان دعوت حق را لبیک و به درجه رفیع شهادت نایل شد.
پیکر این شهید مبارز انقلاب اسلامی که در انتظار طلوع خورشید انقلاب در کشور بود قبل از ۲۲ بهمن ماه و پیروزی انقلاب در گلزار شهدای شهر فارسان آرام گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال وبختیاری در این دیدار با  اشاره به رشادت‌های این شهید بزرگوار در زمینه مبارزه با رژیم شاهنشاهی گفت: دیدار با خانواده شهدا با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا انجام می‌شود.

الله‌کرم نصیری افزود: دیدار از خانواده شهدا یک وظیفه و رسالت بر دوش همه مردم و مسوولان نظام است.

به گزارش ایرنا، شهرستان فارسان در ۳۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال وبختیاری واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =