آخرین مهلت شرکت در جشنواره مجسمه‌های نمکی؛ ۱۵ بهمن

تهران- ایرنا- آخرین فرصت شرکت در سومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی در تالاب کجی نمکزار نهبندان ۱۵ بهمن است و جشنواره یادشده فروردین‌ ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب کجی نمکزار نهبندان در خراسان جنوبی با هدف توسعه مجسمه‌سازی و هنر محیطی معاصر ایران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز و شکوفایی آفرینش‌های هنری و تأمین نگاه زیبایی‌شناسانه در جامعه، تبادل تجربیات اطلاعات و مهارت‌ها در زمینه هنر محیطی در میان هنرمندان و حضور و بازدید شهروندان در حین اجرای آثار برگزار می‌شود.

تالاب کجی نمکزار در استان خراسان جنوبی در ۷۵ کیلومتری شهرستان نهبندان و در حاشیه محور ارتباطی بیرجند به زاهدان قرار گرفته است. این تالاب یک پدیده منحصر به فرد در شرق کشور است که ۲۲۰۰۰ هکتار وسعت دارد. گل موجود در این تالاب دارای چسبندگی بسیاری است و به دلیل نمک فراوانی که در آن موجود است، پس از خشک شدن، سفید می‌شود. به همین علت از مجسمه‌های ساخته شده در این محیط به عنوان مجسمه‌های نمکی یاد می‌شود.

سومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی در تالاب کجی فروردین‌ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود و آخرین‌مهلت ارسال تصاویر آثار ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ است. هیات داوران این جشنواره را طاهر شیخ‌الحکمایی، عباس مجیدی و محمد بهرامی تشکیل می‌دهند.

همچنین با توجه به استقبال و حضور گسترده بومیان منطقه و به منظور حمایت از آنان، در بخش جنبی جشنواره از سه گروه برتر با رأی هیأت داوران تقدیر به عمل خواهد آمد.

علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره برای ثبت‌نام و ارسال تصاویر آثار خود می‌توانند به آدرس اینترنتی اداره کل ارشاد و اسلامی خراسان جنوبی مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار فرهنگ