دشمن بدنبال توقف مسیر انقلاب اسلامی است

دزفول - ایرنا - سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: دشمنان با ایجاد مشکلات داخلی قصد دارند مسیر انقلاب اسلامی ایران را متوقف کنند.

امید بن عباس روز شنبه در دیدار با امام جمعه دزفول به مناسبت آغاز ایام الله دهه مبارک فجر افزود: دشمنان از دستاوردهای انقلاب اسلامی خشنود نیستند زیرا تصور می‌کردند مشکلات داخلی، مسیر انقلاب اسلامی را متوقف می‌کنند.

وی با بیان اینکه توطئه‌های دشمن با درایت بنیانگذار انقلاب اسلامی خنثی شدند، اظهارداشت: تمام قدرت‌های دنیا برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی متحد شدند ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور بعد از انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی از مرزهای ایران فراتر رفت و مراکز قدرت به تاسی از انقلاب در دنیا ایجاد شدند.

وی گفت: استکبار جهانی به طور قطع نمی‌خواهد انقلاب اسلامی با این آرمان‌ها و اقتدار تداوم یابد ولی ما در حوزه داخلی باید اقداماتی نظیر اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری را در دستور کار قرار دهیم.

بن عباس با تاکید بر لزوم اقدام عملی در زمینه اقتصاد مقاومتی افزود: برخی مدیران نسبت به برخی موضوعات انفعالی عمل می‌کنند اما امروز با توجه به شرایط کشور باید فعالانه وارد عرصه شویم.

وی با تاکید بر لزوم تبدیل تهدیدها به فرصت ادامه داد: جوانان به عنوان سرمایه‌های کشور نباید نا امید شوند و باید در چارچوب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از آنها استفاده کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهار داشت: اقتصاددانان بزرگ با توجه به ظرفیت‌های کشور به آینده امیدوارند لذا مدیران باید ابتدا به این موضوع باور داشته باشند تا بتوانند برای توسعه کشور گام بردارند.

وی رویکرد برنامه‌های دهه فجر را نشاط آفرینی و امید بخشی به جامعه عنوان کرد و گفت: طرح ۱۳۲ برق یکی از اقدامات زیرساختی است که با اعتباری حدود ۷۲۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

بن عباس گفت: بخشی از طرح‌های اقتصادی شهرستان دزفول در قالب اشتغال روستایی و فراگیر اجرا شده و  در ۲ سال گذشته با دریافت تسهیلات کم بهره توسط بخش خصوصی اجرا شده‌اند.

وی افزود: تبیین اقدامات دولت برای ایجاد امید در جامعه ضروری است.

امام خمینی ابهت استکبار جهانی را شکست

امام جمعه دزفول نیز در این دیدار گفت: در زمان شاه، ارباب و رعیت بود ولی اکنون چنین نیست و بدلیل حکومت مردم سالاری، مسوولان از اقشار مختلف جامعه هستند.

حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی افزود: امام خمینی (ره) ابهت استکبار جهانی را برای همه شکاند و مقام معظم رهبری نیز این راه را ادامه داد.

وی بیان کرد: آمریکا اعلام کرده بود با هرگونه حمله نظامی ایران به شدت برخورد می کند ولی قدرت عملی کردن حرفهای خود را نداشت.

امام جمعه دزفول افزود: دشمن از نفوذ ایران در منطقه می‌ترسد زیرا به شدت شکننده و آسیب‌پذیر شده است. 

وی گفت: دشمن از نظر اقتصادی مشکلاتی را در کشور ایجاد کرده تا ملت را مجبور به تسلیم کند ولی ملت ایران در تشییع حاج قاسم نشان دادند کوتاه نمی‌آیند. 

حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: استکبار جهانی می‌داند همه اتفاقاتی که در منطقه می‌افتند از طرف ایران است از طرف دیگر نقشه‌های دشمن با یک سخنرانی مقام معظم رهبری نقش بر آب می‌شوند.

امام جمعه دزفول بیان کرد: دشمن خواب‌های آشفته‌ای برای انقلاب اسلامی دیده بود که اغتشاشات اخیر بدلیل حضور با بصیرت ملت ایران نقش بر آب شد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی ضمن گرامیداشت دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی با شهادت حاج قاسم سلیمانی حیات دیگری گرفت زیرا ملتی که برای خدا قیام کرد حاضر است برای آرمانهای خودش شهید بدهد و در راه خدا جانفشانی کند.

وی با بیان اینکه شور و نشاط انقلابی گری، جهاد و ایثار در ملت ایران وجود دارد، گفت: در تشییع حاج قاسم سلیمانی همه ملت اعلام کردند ما آماده شهادت هستیم.

وی به تشریح اتفاقات منطقه نیز پرداخت و گفت: ایران اسلامی به یک قدرت جهانی تبدیل شده و وجود پایگاه‌های نظامی آمریکایی در نقاط مختلف نشانه ضعف و آسیب پذیری آن است.

امام جمعه دزفول افزود: انقلاب اسلامی در ۴۱ سالگی با وجود تحریم‌های فراوان به این عزت و اقتدار رسیده و مستقیم پنجه در پنجه آمریکا گذشته است و در این موضع قدرت نباید حرف از مذاکره زد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: در عرصه انتخابات نیز دشمن تمام تلاش خود را برای کارشکنی و اختلاف افکنی می‌کند ولی مسوولان باید تلاش کنند زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و با حضور حداکثری مردم را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه مسوولیت مدیران در زمان کنونی خیلی حساس است، افزود: مسوولان باید قدر نعمت خدمت کردن در این نظام اسلامی را بدانند و زمینه اشتغال و ازدواج جوانان را فراهم کنند.

یکهزار برنامه به مناسبت دهه فجر در دزفول برگزار می‌شود

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز در این دیدار با اشاره به برنامه های دهه مبارک فجر در این شهرستان گفت: ۱۹ کمیته برای گرامیداشت ایام الله دهه فجر در دزفول تشکیل شده است.

سید مهدی چلوی افزود: ۲۲ جلسه برای اجرای باشکوه برنامه‌های دهه فجر در دزفول برگزار و یکهزار برنامه فرهنگی، هنری، خدماتی، عمرانی، مذهبی و ورزشی آماده شده است.

وی گفت: ۴۷ برنامه شاخص با حضور مقامات استانی و کشوری در دزفول برگزار می‌شود.

معاون عمران و برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه دزفول نیز در این دیدار با گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: اعتبارات استانی شهرستان دزفول در سال جاری یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و اعتبارات ملی بیش از یکهزار میلیارد ریال بوده است.

عبدالحسین پوررکنی افزود: ۱۰۰ ها طرح در سطح شهرستان دزفول قابل افتتاح هستند که از روز دوشنبه افتتاح آنها آغاز می‌شود.

۲۰۷ طرح در روستاهای فاقد دهیاری دزفول اجرا شده است

پور رکنی ادامه داد: تاکنون نزدیک به ۲۰۷ طرح روستایی در روستاهای فاقد دهیاری با اعتباری افزون بر ۲۲۰میلیارد ریال تکمیل شده که اهم این طرح‌های محرومیت زدایی شامل بهسازی روستاها، آبرسانی، برق رسانی، احداث جاده و پنل‌های خورشیدی می‌باشند.

معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول درخصوص طرح‌های جهاد کشاورزی گفت: ۷۵ میلیارد ریال هزینه اجرای این طرح‌ها شده که اغلب آنها مربوط به احداث گلخانه‌های هیدروپنیک است.

وی با اشاره به طرح‌های بنیاد مسکن بیان کرد: ایستگاه برق ۱۳۲ سردشت روز سه شنبه با اعتباری افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال در جاده میانه کلنگ‌زنی می‌شود که زمین آن را تحویل گرفته‌ایم و زیرساخت‌های آن آماده شده‌اند.

وی افزود: چهارشنبه نیز حدود ۷۲ واحد مسکن مهر با کیفیت بسیار خوب بهره برداری می‌شود که برای هر واحد کمتر از ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. 

معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول اظهارداشت: طرح سالن ورزشی خیرساز حاج اسماعیل درویش‌زاده با بیش از ۶۰ میلیارد ریال هزینه در چهارمین روز از دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: در پنجمین روز از دهه مبارک فجر طرح آبرسانی شهر و شهرهای اقماری دزفول با اعتباری افزون بر ۹۰ میلیارد ریال بهره‌برداری می‌شود.

پوررکنی گفت: در آخرین روز نیز بیش از ۲۵ طرح شهرداری با اعتباری بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =