استاندار تهران: به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خوش‌بین هستیم

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: قوی بودن یک ملت منوط به این است که چقدر بتوانند در سرنوشت کشورشان دخالت کنند از همین رو به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو خوش بین هستیم.

انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات طی ۴۰ سال گذشته همواره برای کشور اهمیت خاصی داشته و همیشه امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر حضور حداکثری مردم در آن تاکید داشته اند.

وی یادآورشد: امیدواریم که با نتیجه رای هیات تجدید نظر، آن افرادی که در چارچوب قانون اساسی فعالیت سیاسی دارند بتوانند در انتخابات حضور داشته باشند.

محسنی بندپی به فرا رسیدن چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: ۲۲ بهمن مقطعی بود که ملت ایران از زیر سلطه جهانی استکبار رهایی یافت.

استاندار تهران گفت: هنوز هم استکبار جهانی از هر فرصتی برای توطئه و اعمال فشار علیه ملت ایران با تحریم، ترور و پمپاژ یاس و نا امیدی تلاش می‌کند.

وی معامله قرن را جنایت قرن خواند و خاطر نشان کرد: این موضوع نشان می دهد که استکبار جهانی لحظه ای از استیلا بر منطقه و مسلمانان دست بردار نیست و از همین رو باید در هر شرایطی هوشیاری خود را افزایش دهیم.

استاندار تهران گفت: سال ۹۸ مردم در شرایطی بودند که مورد هجمه استکبار در ابعاد مختلف قرار داشتند و حوادث مختلفی را تجربه کردند.

«انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.»

وی همچنین با اشاره به دخل و خرج شهروندان پایتخت گفت: متوسط درآمد یک خانوار شهری تهران در سال ۹۷, پنج میلیون و ۳۳۵ هزار تومان، در سال ۹۶, چهار میلیون و ۲۹۴ میلیون تومان و در سال ۹۵, سه میلیون و ۶۹۶ هزار تومان بود.

محسنی بندپی ادامه داد: متوسط هزینه یک خانوار شهری در تهران در سال ۹۷ چهار میلیون و ۸۷۲ هزار تومان، سال ۹۶ سه میلیون و ۹۹۹ هزار تومان و سال ۹۵ سه میلیون و ۴۵۵ هزار تومان بود.

استاندار تهران ۴۷ درصد هزینه های خانوارهای شهری این استان را مربوط به اجاره مسکن خواند و گفت: ۱۹ درصد این هزینه ها صرف خوراک، ۹ درصد بهداشت، ۲ درصد پوشاک و کفش، ۱.۹ درصد، تفریح و سرگرمی ۱ درصد و سایر ۱۲ درصد می شود.

اشتغالزایی مهمترین هدف استان تهران
وی افزود: هدفگذاری ما برای سال جاری حفظ اشتغال موجود در کنار ایجاد اشتغال جدید و رونق تولید بود بر همین اساس از همه تبصره های قانونی که در قانون بودجه ۹۸ آمده بود استفاده و شرایطی را فراهم کردیم که شاهد رونق کسب و کار باشیم.

محسنی بندپی یادآورشد: از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی استفاده کردیم به این طریق رتبه استان را که در سال ۹۷، ۲۹ بود در سال ۹۸ با جذب اعتبارات صندوق توسعه برای اشتغال روستایی از سهم ۸۰۰ هزار جمعیت پیش بینی شده بیش از ۸۰ درصد اعتبارات را جذب کردیم و جایگاه تهران را ارتقا دادیم.

استاندار تهران با بیان اینکه جذب این اعتبارات منجر به رونق تولید در روستاهای این استان شد، گفت: در همین راستا از تبصره ۱۶ برای اشتغال فراگیر، از بند الف تبصره ۱۸ برای سرمایه در گردش و بازسازی و نوسازی بنگاه های اقتصادی و تکمیل پروژه هایی که بیش از ۶۰ درصد تحرک داشتند بهره گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده ،خدمات زیر ساختی مورد نیاز شهرک های صنعتی استان را تامین و شرایطی را فراهم کردیم که اشتغال در این شهرک ۱۸ درصد رشد داشته باشد.

محسنی بندپی ادامه داد: با این اقدامات نرخ بیکاری این استان از ۱۲.۵ درصد در پاییز سال ۹۷، به ۹.۴ درصد در پاییز امسال رسید که کاهش ۳.۱ درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی در سال ۹۷ از محل اعتبارات مشاغل خانگی برای چهار هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی شد و امسال نیز در تلاشیم تا تحرکی در این زمینه داشته باشیم.

بهره برداری از ۹۰۹ پروژه در دهه فجر

استاندار تهران با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۹۰۹ پروژه در این استان به بهره برداری می رسد گفت: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است که منجر به اشتغال ۱۱ هزار و ۷۷۳ نفر می شود.

وی اضافه کرد: سه شنبه هفته گذشته نیز با بهره برداری از تصفیه خانه هفتم با اعتبار یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان، زمینه بهره مندی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در جنوب و جنوب شرق استان از آب آشامیدنی تصفیه شده، فراهم شد.

محسنی بندپی اعلام کرد: در خرداد سال آتی نیز مرحله اول تصفیه خانه ششم را برای تامین آب آشامیدنی ۲.۵ میلیون نفر غرب استان به بهره برداری می رسانیم.

استاندار تهران گفت: از تعداد ۹۰۹ پروژه، ۸۶ پروژه ملی، ۸۰ پروژه استانی، ۷ پروژه از مصوبات سفر هیات دولت، ۲۱۹ پروژه توسط شهرداری‌ها، ۱۴۶ پروژه از محل اعتبارات ارزش افزوده و ۴۳۴ پروژه از سایر منابع تامین می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =