ساماندهی محله اسلام آباد جنوبی منطقه ۲ تهران آغاز شد

تهران - ایرنا - شهردار منطقه ۲ تهران از اجرای فاز نخست عملیات شناسایی و تخریب واحدهای غیرمجاز ساخته شده در محله اسلام آباد جنوبی (نیایش) با هدف جلوگیری از زمین خواری و حفظ و حراست از منابع و زیستگاه های طبیعی در این منطقه خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، «رسول کشت پور» اظهار داشت: رود دره اوین و محله اسلام آباد از جمله مناطقی هستند که از سالیان قبل ساخت و سازهای غیر مجاز در آنها انجام شده و گروهی از مردم در آلونک ها و واحد های مسکونی غیر مجاز ایجاد شده در آن زندگی می کنند.

وی تاکید کرد:‌ طرح ساماندهی محله اسلام آباد به منظور جلوگیری از گسترش ساخت و سازهای غیر مجاز و زمین خواری در حاشیه رود دره های این منطقه اجرا شد.

کشت پور افزود: برخی افراد سود جو با کاشت چند اصله درخت در اراضی طبیعی، احداث کپر و چادر و آلونک به منظور اثبات مالکیت خود بر آن اراضی اقدام می کنند و سپس با تقسیم و تکه تکه کردن آن زمین ها در قالب واحدهای کوچکتر به متقاضیان، به منابع و زیستگاه های طبیعی تعرض می کنند.

شهردار منطقه ۲ تهران خاطر نشان کرد:‌ در این طرح پس از بررسی های کارشناسان و تطابق نقشه فعلی ساخت و سازهای این محله با نقشه هوایی موجود سال‌های گذشته، نسبت به تخریب ساخت و سازهای جدید غیر مجاز تصمیم گیری و با اعزام ۶ اکیپ و تمامی ماشین آلات و ادوات مورد نیاز اقدام شد.

وی ادامه داد: در این طرح با اعزام ادوات و ماشین آلات مورد نیاز نسبت به تخریب کپرها، آلونک ها و چادرهای غیر مجاز اقدام شد و پس از پاکسازی محل، نسبت به رنگ آمیزی دیواره ها، جداول و علائم ترافیکی موجود اقدام شد.

کشت پور با اشاره به اینکه مردم محله اسلام آباد پتانسیل و آمادگی لازم برای مشارکت در بهبود وضعیت این محله را دارند، گفت:‌ با مدیریت صحیح و نظارت بر حفظ و نگهداری وضع موجود نسبت به ساماندهی اسکان غیر رسمی در این محله اقدام می شود و وضعیت زندگی در این محله بیش از پیش بهبود خواهد یافت.

محله اسلام آباد در منطقه ۲ شهرداری تهران و در حاشیه رود دره اوین - درکه واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =