تیم فوتسال اشنویه قهرمان مسابقات کشوری جام «خوشه‌چین» شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان اشنویه گفت: تیم فوتسال این شهرستان به نمایندگی از هیات ورزش روستایی و بازی ‌بومی محلی آذربایجان‌غربی قهرمان مسابقات فوتسال قهرمانی روستاییان کشوری جام «خوشه‌چین» شد.

رحیم تیموری روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: تیم فوتسال جوانان این شهرستان در فینال مسابقات فوتسال قهرمانی روستاییان کشور جام «خوشه‌چین »به میزبانی شیراز مقابل تیم قزوین به برتری رسید و قهرمان این دوره از مسابقات شد.

وی افزود: تیم فوتسال اشنویه در این رقابت‌ها تیم‌های خوزستان، یزد، قزوین، اصفهان را با نتایج خوب پشت سرگذاشت.

مرحله ملی رقابت‌های ورزشی روستائیان و عشایر سراسر کشور، جام «خوشه‌چین» همزمان با دهه مبارک فجر به میزبانی استان فارس از دهم تا دوازدهم بهمن در ۶ رشته ورزشی فوتسال، والیبال،‌ دو و میدانی، هفت‌سنگ مهارتی، طناب‌کشی و چوب‌کشی برگزار می‌شود.

نخستین دوره جام خوشه‌چین با شعار «بهترین‌ها از بین بیشترین‌ها» به صورت روستا پایه انجام می‌شود و ورزشکاران از سطح روستا به بخش، شهرستان، استان، منطقه و در نهایت مرحله ملی راه پیدا می‌کنند.

این رقابت‌ها به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد ورزشی در مناطق روستائی و عشایری سراسر کشور با هدف گسترش ورزش همگانی، ارتقای سطح سلامتی، امید و نشاط اجتماعی، ارتقای آمادگی جسمانی، ارتقای سطح سلامت، نشاط و شادابی، کمک به پایداری زندگی روستایی، تعامل فرهنگی روستاهای کشور با یکدیگر، معرفی و احیای بازی‌های بومی و سنتی مناطق مختلف کشور و مشارکت آحاد مردم ساکن روستا در فعالیت‌های ورزشی برگزار می‌شود.

اختتامیه نهایی جام «خوشه‌چین» در مرحله ملی دوازدهم بهمن همزمان با آغاز دهه مبارک فجر با حضور ورزشکاران روستایی راه‌یافته به مرحله ملی و مسئولان کشوری در شیراز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =