کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است

تهران- ایرنا- هوای پایتخت امروز (شنبه) با کاهش ۱۹ واحدی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بر روی عدد ۷۴ در شرایط قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش روز شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۷۴ قرار دارد.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۵ و منواکسید کربن با شاخص ۳۷ بوده است.

ایستگاه‌های شهر ری (منطقه ۲۰)، ‌ شادآباد (منطقه ۱۸) و دانشگاه علم وصنعت (منطقه ۴) به ترتیب با شاخص های ۱۰۵،  ۹۸ و  ۹۲ بیشترین آلایندگی را در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز نشان می دهد.

ایستگاه‌های پونک با شاخص ۵۰، ‌ اقدسیه (منطقه ۱) و گلبرگ (منطقه ۸) هر دو با شاخص ۵۶ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۵۸ در همین مدت کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران دارند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است. »

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =