از سوگ برای هنرمند تئاتر تا بازدید از تماشاخانه‌های خصوصی

تهران- ایرنا- در دومین روز از سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، هنرمندان این عرصه به سوگ ولی الله شیراندامی نشستند و همچنین مسئولان این دوره از جشنواره از تماشاخانه‌های به علاوه فجر بازدید کردند.

به گزارش ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، روز جمعه ۱۱ بهمن‌ماه دومین روز از این دوره از جشنواره در حالی به پایان رسید که تماشاخانه‌ها و تالارهای میزبان جشنواره شاهد استقبال مخاطبان از نمایش‌ها بودند.

حضور مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تماشاخانه‌های خصوصی

در این روز نمایش‌های ۱۲ روز، مردی که ...، پنج جهت اصلی و خرس در بخش به علاوه فجر صحنه رفتند و شهرام کرمی با حضور در تماشاخانه شانو به تماشای نمایش ۱۲ روز به کارگردانی علی بیگدلی نشست.

همچنین نادر برهانی‌مرند، نیز در تماشاخانه ایران تماشا حضور پیدا کرد و با مخاطبان این رویداد، نمایش پنج جهت اصلی به کارگردانی مرضیه رجبی را تماشا کرد.

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سوگ یدالله شیراندامی

دومین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی سپری شد که یکی از بازیگران و کارگردانان سرشناس و پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون دار فانی را وداع گفت.

ولی‌الله شیراندامی پس از سال ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری، عصر جمعه در بیمارستان رسول اکرم (ص) درگذشت. آخرین نمایش به کارگردانی این هنرمند فقید با عنوان هنر کمدی نوشته ادواردو فیلیپو سال ۹۱ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته بود و همچنین بعد از اجرای این نمایش، کتاب تحلیل کارگردانی نمایشنامه مرگ پیشه ور را تالیف کرد که توسط انتشارات نمایش چاپ شد.

دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ضایعه فقدان این بازیگر و کارگردان برجسته را به جامعه هنری کشور و خانواده آن هنرمند فقید تسلیت گفته و برای بازماندگان طلب صبر کرد.

دومین روز از برگزاری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اخبار متعدد و متنوعی همراه شد که از آن جمله می‌توان به تمام شدن بلیت‌ برخی از نمایش‌های حاضر در جشنواره اشاره کرد.

همچنین جزییاتی از پوشش گسترده رسانه‌های داخلی و بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد که بر این اساس بیش از ۳۰ رسانه داخلی و خارجی در ایام جشنواره به پوشش این رویداد هنری می‌پردازند.

نادر برهانی مرند، دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز در دومین روز از جشنواره میزبان قربان صابر، بازیگر پیشکسوت کشور تاجیکستان در دبیرخانه این رویداد هنری بود.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از  روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه فعالیت خود را آغاز کرده است و شامگاه ۲۱ بهمن‌ماه به کار خود پایان خواهد داد.

فراخوان این دوره از جشنواره تیرماه سال جاری منتشر شد که در متن آن آثار را در بخش های صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و بخش به علاوه فجر به صورت رقابتی و غیررقابتی به صورت تفکیک شده پذیرفت.
بر همین اساس آثار پذیرفته شده در بخش پوستر و عکس تئاتر در نمایشگاه لحظه قطعی از ۵ تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برپا و ۵۹ عکس از ۴۹ عکاس و ۶۰ پوستر از ۳۵ طراح به نمایش گذاشته شده است.

بعد از حواشی انصراف ها نیز از ۳۰ اثر بخش رقابتی ۲۲ نمایش و از ۲۷ اثر بخش غیررقابتی ۱۵ اجرا در جشنواره حضور دارند.

همچنین از هفت اثر بخش بین الملل شش اثر اجرا خواهند کرد. در این میان یک اثر به ۲۲ نمایش بخش خیابانی و در بخش رادیو نمایش نیز یک اثر به ۱۰ نمایش قبلی اضافه شده است که این دو نمایش جدید ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی و سانحه دیدگان هواپیما اختصاص دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =