همایش اردوی انیس‌النفوس دانشجویان لبنانی در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- همایش سیاسی آشنایی با تحولات منطقه خاورمیانه برای جمعی از دانشجویان لبنانی که در قالب اردوی فرهنگی انیس‌النفوس به مشهد سفر کرده‌اند روز شنبه در سالن همایشهای آستان قدس رضوی در این شهر برگزار شد.

برنامه این گروه ۴۲۶ دانشجویان دختر و پسر لبنانی که هم‌اینک در دانشگاههای تهران، شیراز، اصفهان، قزوین و قم تحصیل می‌کنند در قالب "سومین اردوی دانشجویی انیس‌النفوس" با موضوع "بزرگداشت شهدای مقاومت به ویژه حاج قاسم سلیمانی" از دهم بهمن طی مراسمی در مشهد آغاز شد و  تا روز ۱۳ همین ماه ادامه دارد.

در این چارچوب دانشجویان لبنانی طی چهار روز اقامت در جوار بارگاه منور رضوی از برنامه‌های دینی، فرهنگی، علمی، تفریحی، نشستهای سیاسی و مسابقات ورزشی بهره شده‌اند.

همایش سیاسی تحولات منطقه خاورمیانه نیز از برنامه‌های امروز اردوی دانشجویی انیس‌النفوس است که با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان برگزار شد. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این نشست گفت: سلسله جهاد و شهادت نه از زمان ما آغاز و نه در زمان ما خاتمه می‌یابد. جریان تاریخ‌سازی که در منطقه غرب آسیا از چند دهه قبل آغاز شده و در دهه‌های آینده تکلیف دنیا را روشن خواهد کرد، به دانشگاهیان ایران و لبنان مربوط است.
حسن رحیم‌پور ازغدی افزود: جریان تروریسم آمریکایی صهیونیستی که با شهادت عماد مغنیه‌ ادامه یافت و امروز به شهادت ابومهدی و سردار قاسم سلیمانی رسیده با سلسله شهادتها و ترورها ادامه خواهد یافت. 
وی ادامه داد: عزتی که امروز لبنان در جهان عرب و دنیای اسلام دارد بواسطه جهاد اسلامی است. به همین دلیل دشمنان اسلام می‌کوشند از طرق مختلف نظیر ارائه نسخه قلابی از اسلام، شهادت و وهابیت فرهنگ شهادت و اسلام را تخریب کنند،
همچنین حسین زین" استاد لبنانی حوزه علمیه و خانم "انیسه خزعلی" عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) به عنوان استاد در نشستهای تخصصی دانشجویان این اردو حضور دارند.
مراسم پایانی سومین اردوی دانشجویی انیس‌النفوس فردا ۱۳ بهمن ماه در سالن همایشهای آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

دومین گروه از دانشجویان شرکت‌کننده در این اردوی فرهنگی شامل ۱۰۰ دانشجوی اهل سوریه که در حال تحصیل در دانشگاههای ایران هستند نیز ظرف روزهای ۱۶ تا ۱۹ بهمن ماه جاری به مشهد سفر می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها