تردد در محورهای ارتباطی کردستان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است

سنندج - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستان گفت: با توجه به شدت بارش برف و تداوم آن، تردد در تمام محورهای ارتباطی اصلی و فرعی این استان در روز جاری فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است و پیشنهاد می‌شود مردم تا اطلاع ثانوی سفرهای غیر ضروری خود را به تعویق بیندازند.

سرهنگ حمید عبدالملکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون تمام محورهای ارتباطی استان شاهد بارش برف است، اظهار داشت: تداوم بارش در تمام مناطق وجود دارد و در محورهای منتهی به شهرستان‌های قروه و بیجار علاوه بر آن وجود کولاک باعث کاهش دید رانندگان تا عمق حدود ۱۰ متری شده است.

وی اضافه کرد: شدت بارش برف در محورهای سنندج و کامیاران به نسبت شایر شهرها کمتر است اما آنچه که گشت‌های پلیس راه و راهداری اعلام کرده‌اند تردد در تمام محورهای ارتباطی استان تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

جانشین رییس پلیس راه کردستان با بیان اینکه توصیه می‌شود مسافران از سفرهای غیر ضروری پرهیز کرده و تا اطلاع ثانونی آن را لغو کنند، افزود: انتظار می‌رود در صورت ضرورت سفر حتما از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه به همراه داشتن تجهیزات زمستانی خودرویی از جمله زنجیر چرخ هنگام سفر در جاده های استان ضروری است، یادآو ر شد: ماموران پلیس راه از ت  ردد خ  ودروهای فاقد تجهیزات سفر زمستانی برای ایمنی آنها و جلوگیری از بروز حوادث جاده‌ای جلوگیری می کنند.

ارتفاع برف در مناطق شهری استان کردستان حدود ۱۰ سانتی متر و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و برفگیر تا ۵۰ سانتی متر گزارش شده است.

‌طرح زمستانی پلیس راه و راهداری همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز می‌شود در این طرح،  ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مسافران هستند.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =