۱۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۴
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83654657
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عضو جهاد اسلامی: از قدس و فلسطین هرگز دست نمی‌کشیم

تهران- ایرنا- عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: از قدس و فلسطین دست نخواهیم کشید و هرگز سلاح خود را بر زمین نخواهیم گذاشت و بر سر آن چانه زنی نخواهیم کرد.

به گزارش المیادین، «خالد البطش»  روز جمعه افزود: از ملت‌هایی که مسوولان آنها در مراسم رونمایی از معامله قرن ترامپ در واشنگتن حضور داشتند یا آن را حمایت کردند می‌خواهیم که از رهبرانشان تبری بجویند و در کنار ما قرار گیرند.

وی ادامه داد: میان رژیم‌هایی که در مراسم رونمایی از معامله قرن شرکت کردند و ملت‌هایی که با آن مخالفت کردند تفاوت قائلیم.   

این عضو جهاد اسلامی خاطر نشان کرد: از کشورها می‌خواهیم که از ما حمایت کنند تا به مبارزه علیه اشغالگری ادامه بدهیم.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از طرح سازش‌کارانه خود موسوم به «معامله قرن» اعلام کرد که این طرح، شهر قدس را پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی می‌داند.

شخصیت‌های سیاسی در کشورهای مسلمان به این طرح واکنش نشان داده‌اند، همچنین شهرهای مختلف فلسطین از جمله غزه و کرانه باختری در واکنش به این اقدام ترامپ، شاهد تظاهرات سراسری است.

همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی هستند، از این طرح حمایت کردند.

آیت الله سیستانی مرجعیت عالی شیعیان در عراق نیز در بیانه‌ای با تأکید بر اینکه «معامله قرن» محکوم به شکست است، اعلام کرد: این طرح احساسات صدها میلیون عرب و مسلمان را در سراسر جهان جریحه‌دار کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =