کناره گیری یک دمکرات دیگر از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

تهران- ایرنا- یک نامزد دمکرات دیگر روز جمعه از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا کناره‌گیری کرد.

«جان دلانی» روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد که از رقابت‌های درون‌حزبی دمکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا کنار می‌رود.

در حالی که تنها چند روز به رقابت دمکرات‌ها در ایالت مهم آیووا مانده است، دلانی گفت با وجود آنکه بیش از همه در این ایالت فعالیت انتخاباتی کرده، اما از آنجا که می‌داند در رقابت روز دوشنبه حدنصاب لازم را نخواهد آورد، از انتخابات کناره‌گیری می‌کند.

وی تاکید کرد هنوز از هیچ نامزد دیگری حمایت نمی‌کند اما از نظر او «جو بایدن»، «پیت بوتیجیج» و «ایمی کلوبوچار» معیارهای لازم برای یک نامزد معتدل ریاست جمهوری را دارند و می‌توانند مردم آمریکا را متحد کنند.

دلانی مهم‌ترین هدف حزب دمکرات در این برهه را حذف دونالد ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا دانست.

رقابت درون‌حزبی دمکرات‌ها اوایل سال گذشته میلادی با حضور ۲۷ نامزد رسمی بسیار شلوغ بود که در برهه‌ای به ۲۹ نامزد هم رسید؛ اما به تدریج با ورود میلیاردها و افراد قدرتمندتر، برخی انصراف دادند و اکنون با انصراف دلانی تعداد نامزدهای این حزب به ۱۱ نامزد مهم رسیده است.
نامزدهای دمکرات ریاست جمهوری آمریکا شعارهای بسیار رادیکال می‌دهند و انتقادهای تندی از ترامپ می‌کنند؛ تا حدی که این شعارهای رادیکال انتقاد باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا را نیز برانگیخت.
اوباما در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس هشدار داد که نامزدهای دمکرات خیلی به چپ متمایل نشوند و گفت: مردم عادی آمریکا فکر نمی‌کنند که ما قرار است نظام [کشور] را به طور کامل تخریب کرده و دوباره بسازیم... آن‌ها می‌خواهند کارها فقط کمی عادلانه‌تر و منصفانه‌تر باشد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس پیشتر به نقل از هووارد ولفسان مشاور بلومبرگ نوشت شهردار پیشین نیویورک نگران است که داوطلبان فعلی دمکرات در موقعیت خوبی برای مبارزه کردن با ترامپ نباشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =