۱۵ بهمن آخرین مهلت دانشگاه‌ها برای اعلام پرونده بورسیه‌ها است

تهران- ایرنا- دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشگاه‌هایی که جذب بورسیه‌ها را پذیرفتند تا نیمه اول بهمن ماه مهلت اعلام مراحل پیشرفت پرونده آنها را به این هیأت دارند.

جواد محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا به فراخوان های جذب هیأت علمی برای بورسیه ها در سه سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی چندین فراخوان جذب برای ثبت نام بورسیه ها به عنوان هیأت علمی در دانشگاه ها برگزار کرده است.
وی افزود: در سال ۹۶ حدود ۳۴۰ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حکم بورسیه ۵۵ نفر از سوی اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان تایید شد و از این ۵۵ نفر ۳۵ نفر جذب شدند اما ۲۰ نفر باقیمانده جذب نشدند.
دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره فراخوان سال گذشته خاطرنشان کرد: سال ۹۷ حدود ۲۰۰ نفر در فراخوان بورسیه این شورا ثبت نام و از این تعداد ۷۵ نفر تاییدیه اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان را دریافت کردند.
محمدی یادآور شد: از این تعداد ۶۰ نفر به عنوان هیأت علمی در دانشگاه ها جذب و ۱۱ نفر از آنها وارد دانشگاه آزاد اسلامی شدند.
وی درباره فراخوان سال ۹۸، اظهار داشت: در فراخوان امسال، ۱۵۰ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۲ نفر تاییدیه اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان را به همراه داشتند اما سایرین به دلیل نداشتن حکم بورسیه، شرط معدل و شرط سن حائز شرایط شناخته نشدند.
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران درباره جذب این افراد در دانشگاه ها گفت: این افراد به عنوان هیأت علمی در دانشگاه های آزاد اسلامی، فرهنگیان و امام حسین(ع) جذب می شوند و مراحل جایابی آنها در حال بررسی است.
محمدی تاکید کرد که این دانشگاه ها تا نیمه بهمن ماه جاری مهلت دارند پرونده جایابی بورسیه ها را پیش برده و مراحل پیشرفت پرونده را به هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کنند.
محمدی افزود: دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه چهار نفر را اطلاع داده اما پرونده بورسیه ها در مراحل اداری دانشگاه آزاد باقی مانده است.
به گزارش ایرنا، پرونده بورسیه های جنجالیِ سال ۹۲، بعد از گذشت ۶ سال هنوز باز است و پای دیوان عدالت اداری را به هم به این پرونده جنجالی کشاند.
شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ورود به این مسأله و سر و سامان دادن جذب آنها چند فراخوان اعلام کرد که در این فراخوان ها بورسیه های دارای مدرک دکتری و حکم بورسیه امکان شرکت را در فراخوان دارند.
همچنین محمدعلی کی نژاد رییس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش از این به ایرنا اعلام کرد که ۹۹ درصد پرونده بورسیه ها به اتمام رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha