افتتاح نمایشگاه نقاشی‌خط هنرمند ایرانی در هلند

تهران - ایرنا - سفارت ایران در هلند با برگزاری نمایشگاهی با عنوان «شوق حروف»، آثار فاخری از هنرمند ایرانی سید حسین فدایی را در معرض دید علاقمندان هنر قرار داد. 

در این نمایشگاه ۲۴ اثر نقاشی‌خط از این هنرمند مقیم اهواز به نمایش گذاشته شده است، کارگاه عملی خوشنویسی فارسی نیز همزمان با نمایشگاه برپا شده است تا بازدیدکنندگان با جلوه های زیبا شناختی خط فارسی و ظرایف خوشنویسی بیشتر آشنا شوند. 
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه که پنجشنبه شب در "خانه ایرانیان" لاهه با حضور خالق این آثار، تعدادی از سفرا و دیپلمات‌های خارجی و علاقمندان ایرانی و هلندی برگزار شد، علیرضا کاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند، هدف از برگزاری نمایشگاه را ایجاد فرصتی برای گفت وگوی فرهنگی میان ملت‌ها و استفاده از ابزار فرهنگ برای شکستن کلیشه‌ها و قالب‌های برساخته ذهنی و غیرواقعی اعلام کرد.

وی ادامه داد که پیام این نمایشگاه نشان دادن جایگاه هنر در نزد مردم ایران است، کاظمی ابدی همچنین اضافه کرد که این امر نیاز به اثبات ندارد، کما این که دیدیم چگونه وقتی دشمنان می‌خواستند ایران را تهدید کنند، گفتند که به اماکن فرهنگ ایران حمله خواهند کرد. 
اجرای موسیقی سنتی ایرانی با هنرنمایی آرزو رضوانی و فرید شیخ بهایی نیز زینت بخش پایانی برنامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه بود.
این نمایشگاه به مدت چهار روز پذیرای بازدید عموم هنر دوستان مقیم هلند خواهد بود و پس از آن به شهر ماستریخت هلند و مونیخ در آلمان منتقل خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =