ویروس کرونا پرواز شرکت‌های هواپیمایی را به چین تعلیق کرد 

تهران- ایرنا- به دنبال شیوع ویروس کرونا و کشته شدن ۲۱۳نفر و مبتلا شدن بیش از ۸ هزار تن به این ویروس، اکثر شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی سفرهای خود را به مقصد چین تعلیق کردند.  

خبرگزاری رویترز پنجشنبه شب گزارش داد، با شیوع ویروس کرونا  در دو هفته گذشته در ایالت‌های چین، تا کنون اکثر شرکت‌های هواپیمایی از جمله ایرکانادا، ایرفرانس، ایرایندیا، ایرسئول، ایرتانزانیا، امریکن ایرلاینز، بریتیش ایرویز، کاتای پاسیفیک ایرویز متعلق به هنگ کنگ، ایرلاین دلتا متعلق به ایالت ویرجینیا آمریکا، ایجیپت ایر، ایرلاینز اتیوپی، فنلاند ایر، لیون ایر اندونزی، لوفتانزا، ایرلاین نوردیک متعلق به شانگهای، ترکیش ایرلاین، ایرلاین اتحاد، یونایتد پارسل سرویس و ویرجین آتلانتیک سفرهای خود را به مقصد چین به حال تعویق در آوردند.

سازمان بهداشت جهانی نیز روز پنجشنبه با اعلام وضعیت اضطراری بین‌المللی، گسترش روز افزون این ویروس در چین را نگران کننده دانست.  
"تئودور آدهانوم" دبیرکل سازمان جهانی بهداشت این تصمیم را پس از برگزاری جلسه کمیته اضطراری و دست یابی به آمار گسترش ویروس کرونا در ۱۸ کشور جهان اعلام کرد.

آدهانوم در کنفرانس خبری در ژنو گفت: در دو هفته‌ اخیر شاهد شیوع بی‌سابقه‌ این ویروس بوده‌ایم که با یک پاسخ بی‌سابقه مواجه شده است.  
وی افزود: واضح بگویم، این اعلامیه رأی بی اعتمادی به چین است.  
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: بزرگترین نگرانی ما از احتمال انتشار ویروس به کشورهای دارای سیستم بهداشتی ضعیف‌ است.  
ویروس کرونا علاوه بر گسترش در شهرهای چین در بیش از ۱۰۰ مورد در سایر کشورها از ژاپن تا امریکا مشاهده شده و موجب تحریک احساسات ضد چینی و موجی از خرید ماسک شده است.  
کمیسیون بهداشت ملی و وزارت مالی چین ۶۰ میلیارد یوان (۸. ۷۴ میلیارد دلار) برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص دادند.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =