مقابله مجلس نمایندگان آمریکا با سیاست‌های جنگ طلبانه ترامپ علیه ایران 

تهران- ایرنا- واشنگتن پست گزارش داد : انتظار می‌رود، اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه دو طرح پیشنهادی را تصویب کند که به دنبال محدود کردن توانایی ترامپ در هدف قرار دادن نظامی ایران است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا همچنان اصرار دارند که کاخ سفید باید قبل از انجام هرگونه اقداماتی که می‌تواند منجر به جنگ شود، با آن‌ها مشورت کند.  
در همین رابطه اولین طرح پیشنهادی مبنی بر ممنوعیت استفاده دولت ترامپ از وجوه فدرال برای اقدام نظامی علیه ایران توسط "رو خانا" نماینده ایالت کالیفرنیا مطرح می‌شود.  

در طرح خانا آمده است که دولت اجازه ورود به جنگ با ایران را بدون مجوز کنگره ندارد، مگر در مواردی که از خود دفاع کند یا برای جلوگیری از عملیاتی قریب الوقوع استفاده کند.  

دومین طرح پیشنهادی نیز که توسط "باربارا لی" نمایندهٔ حوزه انتخابیه سیزدهم کالیفرنیا از حزب دموکرات مطرح می‌شود، مجوز استفاده از نیروی نظامی را که کنگره برای تسهیل حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ به تصویب رسید، لغو می‌شود.  

طبق برنامه‌های هماهنگ شده قرار است امروز مجلس نمایندگان آمریکا این دو طرح را به رای گیری میان دیگر نمایندگان بگذارد.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه در پیامی توئیتری نوشت با رای فردای مجلس نمایندگان، دمکرات‌ها می‌خواهند دفاع از آمریکا و ایستادگی در مقابل کشورهایی مثل ایران را برای رییسان جمهوری [آمریکا] سخت‌تر کنند. از کشورمان حفاظت کنید!  

ترامپ همچنین در پیامی دیگر «نانسی پلوسی» رییس مجلس نمایندگان را به لغو اختیارات رییسان جمهوری ایالات متحده در آنچه او "ایستادن در مقابل دیگر کشورها و دفاع از آمریکایی‌ها" خواند، متهم کرد و خطاب به مردم آمریکا گفت: از فرمانده قوای خود حمایت کنید.  

این توییت‌های ترامپ در حالی است که او ساعاتی پیش در توییتی دیگر با اعلام این که در حال کاهش نیروهای نظامی از عراق است، از اعضای مجلس نمایندگان خواست که رای واقعی خود را به این قطعنامه بدهند.  
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =