۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۶
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83653765
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین کتابخانه سیار مدرسه در اردکان شروع به فعالیت کرد

یزد - ایرنا - برای نخستین بار و به همت گروه اردکانی‌های کتابخوان و جمعی از افراد خیر روز پنجشنبه، طرح کتابخانه سیار مدرسه در ۲ واحد آموزشی این شهرستان شروع به فعالیت کرد.

در مرحله اول این طرح ۲ مدرسه کم برخوردار در زمینه کتاب و کتابخانه شناسایی شدند و سپس تعدادی کتاب  از محل کمک های خیری با همت اعضای گروه اردکانی های کتابخوان خریداری شد.

این کتاب ها با حضور جمعی از مسوولان محلی به این ۲ مدرسه اهدا شد، دبستان پسرانه فردوسی و دبیرستان پسرانه شهید عاصی زاده از جمله واحدهای آموزشی هستند که مرحله نخست این طرح در آنها اجرا شد. 

کتابخانه سیاریادشده عنوان طرحی است که برای اولین بار در کلاس پنجم مدرسه پسرانه فردوسی و با حضور شهردار، رییس شورای شهر و جمعی از مسوولان آموزش و پرورش و فرمانداری اردکان اجرا شد و بیش از ۱۵۰ کتاب خریداری شده در مرحله اول طرح به این کلاس تحت عنوان کتابخانه « سیار کلاسی» اهدا شد.

 کتاب های این کتابخانه به صورت ماهانه در اختیار دانش آموزان مدرسه قرار دارد تا آنها از کتاب ها استفاده کنند.
در آیین افتتاح این طرح، شهردار اردکان با مثبت خواندن این طرح عنوان کرد: به واسطه بودجه کم مدارس و به دلیل اهمیت کتابخوانی برای دانش آموزان، این طرح می تواند با بودجه کم در مدارس اجرا شود و بازدهی خوبی داشته باشد.

اباذر غفوری افزود: استفاده از ظرفیت خیرین در خرید کتاب و کتابخوانی امری پسندیده و لازم است و توجه خیرین را باید به اهمیت مبحث کتابخوانی جلب کرد تا کارهای بزرگی در این زمینه انجام دهند.

هم اکنون ۱۴ باب کتابخانه عمومی با بیش از ۱۵۰ هزار نسخه کتاب در اردکان فعال است و مرکز این شهرستان ۹۸ هزار نفری در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =